Дедпул проти Дедпула: Касові Збори

deadpool-2-2018-4k-ultrahd-16-10-widescreen-3840x2400

Прокат фільму «Дедпул» в кінотеатрах ще не завершено, тож про підсумки говорити рано. Але, щоб не тягнути самі знаєте кого самі знаєте за що, одразу скажу, що на даний момент (29 травня 2018 року) фільм «Дедпул 2» зібрав в світовому прокаті майже 500 мільйонів доларів. Більш чітка сума буде такою: 499,445,5 млн.дол. Тобто, як бачите, практично 500 мільйонів. Але сьогоднішня стаття трохи не про це. Знову ж таки, рано ще говорити про підсумки, але я хочу порівняти касові збори першого та другого “Дедпулів”.

Взагалі, як би це не було парадоксально, але насправді успіхи сиквелу більш скромні, ніж успіхи оригіналу. Для повного розуміння, варто зазначити, що офіційний кошторис (а тобто бюджет) першого «Дедпула» склав скромних 58 мільйонів доларів. Бюджет же сиквелу більш громіздкий і міг би тягатись із іншими блокбастерами (всілякі «Війни Нескінченності» не рахуємо, це інша розмова). Тож кошторис фільму «Дедпул 2» склав 110 мільйонів. Якщо хтось хоче щось заперечити, нагадаю, що бюджет «Дактора Стренджа» склав 165 мільйонів, а це не найдешевший в світі блокбастер. «Людина Мураха» коштував студії 130 мільйонів. Так що в «ринкову вартість» середньостатистичного блокбастеру «Дедпул 2» повністю вписується.

Загальні світові касові збори «Дедпула» склали 783 мільйони, сиквел поки що зібрав оті 500 мільйонів. Звичайно, прокат ще не закінчився, тож у стрічки ще є час догнати оригінал. Але важливі інші дві речі.

Перше – це те, що «приріст» зборів сиквелу більш скромний. Наглядні цифри можна побачити, якщо слідкувати за поденними зборами. В мене на руках є лише статистика зборів у США, втім ситуація достатньо показова.

Першого дня оригінал зібрав 47 мільйонів, сиквел – 53. Чудово, так? Але вже другого дня оригінал збирав 42 мільйони, сиквел – 40. Третього дня перший «Дедпул» знову зібрав 42 мільйони, а другий – 38. Четвертого (завершення першого уік-енду) збори різко впали в обох, але оригінал зібрав 19,7 мільйона, а сиквел – лише 12. І така тенденція спостерігається протягом усього часу прокату. І це при тому, що сиквел показувався у більшій кількості кінотеатрів. В США першого «Дедпула» крутили 3.5 тисячі кінотеатрів, а другого 4.3 тисячі.

Друга річ полягає в бюджеті. Адже через те, що сиквел практично вдвічі дорожчий за оригінал, навіть при рівних прибутках «Дедпул 2» принесе в півтора рази менше прибутку. Втім, щось мучать мене сумнів, що в повній мірі фінансовий успіх оригіналу не буде повторений навіть без урахування всіх факторів (маю на увазі чисті касові збори).

Причина, на мою думку, криється в двох речах. Перша – це абсолютно незвична рекламна компанія оригіналу. Новий метод промоутування фільмі був дуже незвичний для аудиторії. І, хоча до реклами сиквелу творці підійшли куди більш креативно, «замануха» не спрацювала так добре, як вперше. Друга причина – «Дедпул 2» вийшов у кінотеатри одразу після «Війни Нескінченності». Окрім того, що емоції не вгамували, та ще й гаманці не встигли поповнитись. А про нестачу вільного часу і виділяння його під похід в Кінопалац я взагалі мовчу.

Втім, я не хотів вводити вас в оману. «Дедпул 2» – зовсім не провальний фільм. Я впевнений, що він досягне касових зборів, до прикладу, «Ліги Справедливості» будучи втричі дешевшим. А це, безумовно, величезний успіх! Просто хотів порівняти, в кого успіх був більшим.

P.S. Я знаю, що багатьом кортить написати про те, що «Лігу» і «Д2» порівнювати не можна. Я їх не порівнюю. Я кажу про касові збори відносно кошторису. Напишіть краще, як вам «Дедпул 2»? Краще за оригінал? Гірше? Так само добре чи погано? Ось це мені справді дуже цікаво дізнатись від своїх читачів, тому не лінуйтесь.

Схожі записи