Соло: Зоряні Війни. Історія – касові збори за перший “уік-енд”

hansolo_brazilposter_collage_1

Раніше очікувалось, що у перший уік-енд сольник «Хана Соло» збере близько 300 мільйонів доларів, але вже після старту фільму очікування довелось знизити. На даний момент (29 травня) фільм зібрав у світовому прокаті, згідно офіційних джерел, 168 мільйонів доларів. Hollywood Reporter повідомляє про 171 мільйон, втім, справи це аж ніяк не змінює.

Здавалося б, а в чому проблема? Це навіть трохи більше, ніж зібрав «Дедпул 2» у перші вихідні. Проблема в тому, що «Соло: Зоряні Війни. Історія» в два з половиною рази дорожчий фільм, ніж «Дедпул 2». Офіційний бюджет не повідомляється, але якщо сиквел «Дедпула» коштував 110 мільйонів, до за даними різноманітних джерел кошторис «Хана Соло» склав близько 250 мільйонів доларів.

На збори, вочевидь, впливає те, що «Дедпул 2» зараз тримає лідерство у кінотеатрах. Втім, саме відвідування кінотеатрів не таке вже й потужне. Це можна пояснити наслідками успіху «Війни Нескінченності». Танос клацнув пальцями, і це не пройшло повз жодного глядача.

Також карто зазначити, що якщо «Дедпул 2» постраждав в плані «обговорюваності» через ту ж «Війну Нескінченності», то про «Соло» вже не говорить майже ніхто. Фільм критики часто відзначають як непоганий, але прохідний. Але для фільму із франшизи «Зоряних Воєн» така класифікація неприпустима.

На даний момент фільм зібрав 103 мільйони в США та 65 мільйонів у світі (дані Hollywood Reporter накидують ще 3 мільйони у світовому прокаті). При цьому ті 65 мільйонів – це включаючи прокат на таких потужних ринках, як Китай.

Дейв Холліс, керівник дистрибуції контенту Disney не вважає, що проблема в перенасичені ринку. Втім, мені здається, що Disney самі вставили собі палки в колеса невміло побудувавши графік виходу фільмів, неначе забувши, що тепер і MARVEL і Lucasfilm – їхні студії. Звичайно це не єдина причина, але її теж не можна ігнорувати.

Схожі записи