Вільям Блетті та його демони

Вільям Блетті та його демони

Заберіть від екранів вагітних чоловіків, філологів та атеїстів, бо наступний книжково-літературний огляд може образити вашу темну сторону. Попередження: тут ви не знайдете жодних інструкцій, як викликати цукеркового гнома або як зняти поручу з кота, щоб той вночі не перекидав у вашій кімнаті вазонки. Проте ви знайдете моторошну історію, яка стала вже своєрідним культом серед темних романів. Як образ одержимої дияволом дівчинки увійшов у масову культуру? Чи можна вважати “Екзорциста” класикою жанру жахів? Добридного дня, шановне товариство полоскотати собі нерви, сьогодні у нас на порядку денному Вільям Блетті та його всесвітньовідомі демони!

Чому “Оповідь Артура Гордона Піма” від Едгара По досі лякає читачів?

Чому “Оповідь Артура Гордона Піма” від Едгара По досі лякає читачів?

Відкриваймо з ноги двері, бо я до вас знову із готичною класикою від містичного Едгара По. Що не кажіть, але вміють ці похмурі (давно мертві) чоловічки гарно порівнювати океани скромної планети Земля з океанами людських (кхм, проклятих) душ. Наступна стаття чудово пасуватиме людям, які колись прочитали на уроці світової літ-ри “Пригоди Робінзона Крузо” і з того самого шкільного моменту захопилися пригодницьким жанром. Та-ак, варто додати, що наступний доробок буде засолений містикою і морським психоделіком, проте незвичним, таким стареньким та готичним (словом, все як ви любите).

(Не)Цікавий аналіз поеми “Ворон” Едгара По

(Не)Цікавий аналіз поеми “Ворон” Едгара По

Його портрет лякає, його біографії хочеться співчувати, його доробками хочеться зачитуватися, навіть, коли замість лямпи, на чорні літери проливається світло повного місяця. Справжня літературна сенсація, яка відразу привернула увагу національної авдиторії, ставши об’єктом численних передруків, обговорень, пародій та виконань. Поема “Ворон” миттєво зробила з По знаменитість, забезпечивши йому місце в літературному пантеоні. Нудна класика про екзистенційну кризу та горе трагічного часу у якому жив автор, кажете? Нумо розбиратися!

Ірена Карпа “Добло і Зло” — “репутація – штука поновлювана”

Ірена Карпа “Добло і Зло” — “репутація – штука поновлювана”

Її суржикоподібний сленг був популярним до того часу, як це стало трендом спілкування у Twitter (най би тебе качка копнула, клятий Маск зі своїм “іксиком”). Шановне панство, дорога родина, колежанки та круті хлопці, ми дібралися до класики укрсучліту. Любите похіхікати, але Остап Вишня і його “Моя автобіографія” протерта до дірок? Літературна мова класна, але ви чомусь щоразу плачете, коли чуєте такі рідні сленги нульових, як “чікса”, “фраєр”, “поц”, “бабки” та “чувак”? (Ой, буду відверта, я зумер, ніякий не міленіал, ай ем сорі).

“По той бік пам’яті”: український горор, який розбудить ваші найгірші кошмари

“По той бік пам’яті”: український горор, який розбудить ваші найгірші кошмари

Еврика! Я зрозуміла, що може мене налякати так, що я, вимкнувши світло в спальні, буду щодуху бігти під ковдру, аж гай шумітиме… І це на диво наше ментальне, рідне та таке стрьомне чтиво, тому я відриваю від свого серця суб’єктивну рецензію на книгу “По той бік пам’яті” української письменниці Ксенії Циганчук!

Розтин невидимого: огляд книжкового тіла «Невидимих ​​монстрів» Чака Поланіка

Розтин невидимого: огляд книжкового тіла «Невидимих ​​монстрів» Чака Поланіка

Книжкове меню пропонує вам ознайомитися у цій статті лише з однією розумовою стравою — романчиком “Невидимі монстри” Чака Поланіка, опублікований у 1999 році. Цікавий факт: спочатку роман мав стати першим опублікованим романом Палагнюка, але видавець його відхилив через те, що він надто тривожний (як і ми всі, занадто життєво). Як не крути, але якщо ми даємо людям другий шанс, щодо книжок таких розмов взагалі неповинно бути. Ми щасливі, що прочитали цей доробок, а ви будете щасливими, коли дочитаєте цю статтю.

Роман Переслідуваний: Стівен Кінґ попереджає про майбутнє? А ще хто такий Річард Бахман?

Роман Переслідуваний: Стівен Кінґ попереджає про майбутнє? А ще хто такий Річард Бахман?

Визнайте, що Арнольд Шварценеггер крутий у ролі Бена Річардза у фільмі “Людина, що біжить”(навіть якщо ви не знаєте про що йде мова, зацікавлено махайте головою, я вам це пробачу). Я вам більше скажу, що цей фільм екранізовано за однойменним романом Стівена Кінґа, ще є назва “Переслідуваний”. Дорогі читолюби, книгомани, кінґофіли та інші подібні — запрошую вас у подорож під назвою: “Огляд на роман короля жахів “Переслідуваний””.