Анонс книги “Голлі” від дідуся Стівена Кінґа для всіх горорнутих!

Стівен Кінг

Якщо ви клацнули на цю статтю, то ви точно на половину, або фанат творчості короля жахів, або навпаки — антифанат (то ж схиляю голову ближче до світло-темної сторони). Це ж треба, що Старий дає! Ми ще не відійшли від “Казки”, а тут вже Голлі Гібні забирає ще один кубок у вигляді новенького бестселера!

Іноді всесвіт кидає тобі мотузку

(с) БІЛЛ ХОДЖЕС
Трилогія книжок Стівена Кінґа
Трилогія книжок Стівена Кінґа

У яких ще доробках Кінґа Голлі Гібні можна знайти? Вона вперше з’явилася у таких романах, як «Містер Мерседес» (2014), “Що впало, те пропало” (2015) і “Кінець зміни”(2016), а пізніше була основним персонажем другого плану в “Аутсайдер”(2018). Вона також була центральним героєм однойменної повісті «Якщо кров тече» (2020 року). 

Коли “Голлі” Стівена Кінга зможе офіційно опинитися у руках українців?

Світ познайомився із кінґівським доробком англійською мовою 5 вересня 2023 року. На просторах Світової Павутини точної дати для виходу бестселера ще не видно, але КСД вже анонсувало у своїх соцмережах, що вже взяли в роботу переклад “Holly”. Припускаю, що весна-літо 2024 року побачить українське видання “Голлі” (цікаво чи будуть відрізнятися обкладинки?!)

Пераклад книги "Голлі" Стівена Кінґа
Джерело: Клуб Сімейного Дозвілля

Про що буде нова книга “Голлі” Стівена Кінґа ?

Приватний детектив Голлі Гібні розслідує зникнення молодої дівчини в маленькому містечку на Середньому Заході Америки. Вона дізнається, що зникнення пов’язані з дивною місцевою літньою парою, яка практикує темну магію, щоб спробувати зберегти свою молодість. Голлі також стикається з особистими викликами, пов’язаними з пандемією COVID-19.

Стівен Кінґ читає частину своєї книги “Holly”

Ба більше, навіть експрезидент США Дональд Трамп завітає у паперовий світ Кінґа. Точніше Голлі міститиме додатковий підсюжет, у якому розповідається про особисту реакцію Голлі на пандемію COVID-19, зокрема її погляди на такі теми, як вакцинація, зміна клімату та Дональд Трамп.

Тож як ви могли зрозуміти, що пані Голлі мусить зібрати всі свої грізні таланти в кулачок, щоб перехитрити схиблених професорів у цьому моторошному новому творі Стівена Кінґа.

“Я ніколи не міг відпустити Голлі Гібні. Вона мала бути епізодичним персонажем у “Містері Мерседесі”, а вона просто вкрала книгу і вкрала моє серце. Голлі — це все вона”. 

(с) СТІВЕН КІНҐ

Перші відгуки про “Голлі” від запеклих фанатів і не дуже короля Жахів…

Обережно тут і далі спойлери! Принципово не буду лишати гарненькі відгуки, лише хардкор, а ви що думали?!

Рецензенти з Kirkus Reviews оцінили роман як спрямований переважно на прихильників творчості Стівена Кінга. Проте, вони також висловили критику стосовно темпу оповіді, стилю письма Кінга і “скрипучих” культурних алюзій у романі. Відзначено, що роман не завжди успішно передавав загадковий настрій. Словом, не вийшло у Кінґа посадити свого ідеального читача прямо біля себе (у те його улюблене читацьке блакитне крісло).  

Варто мені писати, що докопалися і за політичний погляд письменника? Наприклад, журналіст і рецензент, Пол Роуен Браян критикував Стівена Кінга за створення штучної моральної складності у героях і чітку спрямованість на підтримку прогресивних поглядів. Правда звучить агресивно? Що ж ви так із дідо Кінґом? За його суб’єктивну думку? Окейки, а от інша феміністська письменниця та оглядач Кет Розенфілд назвала Кінга “бумером”(а я зумерка, піду поплачу у подушку) і висловила роздратування тим, що він впровадив свої політичні переконання в образ Голлі Гібні.У відповіді Кінг закликав читачів випробувати свої погляди.

Схожі записи