Чому фільми MARVEL та серіали не пов’язані між собою?
Я часто помічаю запитання на кшталт «чи з’являться Захисники у Війні Безкінечності». Тож, вирішив, прийшов час для невеличкої аналітики, котра відповість на всі ваші запитання.
Почнемо ми із першого серіалу кіновсесвіту MARVEL – Агенти ЩИТ. Перший сезон всі чомусь порівнювали із серіалом «Стріла», називали його занудним. Але все оцінюється в порівнянні, і з виходом серіалу «Шибайголова» вже сам «Стріла» став занудним. Варто розуміти що це різні серіали, котрі виходять на різних телеканалх, тож мають дуже відмінну стилістику тих же каналів, в котрих є свій набір прийомів, режисерів і тд і тп. Але для мене тоді серіал дуже приємно пройшов, без зайвих негативних емоцій. А що ще важливіше, він пояснював певні події фільму «Капітан Америка: Зимовий Солдат». Те, як «Гідра» захопила організацію «ЩИТ» дуже вплинуло і на події серіалу.
Також в серіалі ми бачили багато приємних камео. До прикладу, Нік Фьюрі, у виконанні самого Семюеля Джексона навідався на кілька хвилин. А Сіф, подруга Тора, провела в серіалі цілу серію, присвячену берсеркерам та богам Асґарду. І я не буду говорити, було далі гірше чи краще, варто зазначити зовсім інше: події серіалу абсолютно не впливали на події фільмів. Ні те, що Філл Колсон живий, ні «керівники Гідри» із серіалу ніяк не вплинули не те що на події фільмів, але й ні разу не згадувались в них. І коли хтось пише про приємні камео із серіалів в фільмах, я б нагадав про те, що той же Філл Колсон, котрий провів ключові події чотирьох сезонів Агентів ЩИТ-а мигцем з’явився у фільмах кіновсесвіту MARVEL цілих НУЛЬ разів, з моменту своєї «смерті» у фільмі Месники.
Та що там фільми й серіали, власне одні лише серіали не пов’язані між собою. Перекинемось на серіали каналу Netflix. Чим займаються агенти ЩИТ? В основному надлюдьми, котрих помічають. Ловлять надзлочинців та домовляються із героями. А тепер згадаємо, що відбувалось у серіалах про Захисників. У другому сезоні Шибайголови армія ніндзя напала на Нью-Йорк, Пурпурова Людина провертав свої справи досить відкрито у Джесіці Джонс. А в серіалі «Люк Кейдж» чорношкірий Силач (до речі, його перше прізвисько в коміксах, Powerman, Силач) розходжав містом, демонстрував всім свою «куленепробивність», на камери бився із Алмазним Змієм. Про нього навіть реп-пісню склали та прокрутили по радіо. І де були агенти?
Нагадаю, що в першій серії першого сезону, побачивши вперше Дезлока, котрий тоді ще Дезлоком не був, вони зірвались з місця та пішли його шукати (до речі в тій сцені я спочатку подумав, що це і буде Люк Кейдж), вербувати. А то була дуже локальна подія. Тож чому вони не звернули увагу на непробивного героя Гарлему?
Відповідь проста: серіали знімаються різними студіями. І хоча в Шибайголові постійно спливають газетні вирізки битви за Нью-Йорк та згадуються герої Месників (чарівний молот, залізний костюм, відео інциденту), так же як і в інших серіалах Netflix-у, а в Агентах ЩИТ нам показують, як вони допомогли підняти в повітря Гелікоптер (вертоносець) для фільму Месники: Ера Альтрона – можете сміливо розділяти ці стрічки на окремі мікровсесвіти MARVEL, котрі не пересікатимуться.
Як і фанати, актори теж не втрачають надії. До прикладу, Чарлі Кокс (виконавець ролі Мета Мердока, Шибайголови) сказав, що було б класно, якби Чорна Вдова з’явилась в його серіалі (як це було в коміксах), проте ми маємо розуміти, що це актори різної величини, котрі окрім MARVEL знімаються й в інших фільмах, мають інші ексклюзивні контракти, і в них просто немає часу на побічні проекти MARVEL.
Війна Безкінечності – дуже масштабний проект і, здається, ідеальне місце та час, аби показати героїв серіалів. Проте навіть у Громадянській Війні, для котрої було потрібно якнайбільше героїв і для котрої їх брали із повітря та вписували у фільм найідіотськішими способами, місця для Шибайголови та інших захисників так і не знайшлось. А нагадаю, в коміксах їхні історії в межах Громадянської Війни були дуже значущими. Наприклад Шибайголова та Кейдж підтримали сторону Кепа, а от Джесіка Джонс підтримала Залізну Людину. Це призвело до того, що Шибайголова потрапив у в’язницю для суперлюдей, а Джесіка та Люк – розлучились (так, в коміксах, на той момент, вони були одружені та, навіть, разом виховували спільну дитину).
Хіба не це був ідеальний момент, щоб вписати цих героїв у фільм? Це ще й би дуже вдало повпливало на сюжети серіалів. Але тепер ми «чекаємо їх у війні безкінечності». А якщо цього не станеться, будемо ми, фанати, розчарованими, чи просто приймемо урок як належне та добре його засвоїмо? Чи будемо знову чекати їх в наступному масштабному проекті MARVEL?
Тут ще грає роль фінансова складова. Герої серіалів у фільмі не тільки заплутають сюжетну лінію, але й не принесуть нічого комерційно-успішного. Можливо камео героїв фільмів і впливають на рейтинги серіалів (а тобто кількість глядачів біля екранів), але от герої серіалів ніяк кардинально ситуацію, зараз, не змінять. Месники як зберуть касу без них, так і з ними. То навіщо витрачати зайві сили (на сюжетку) та гроші (на акторів)?
Особисто я абсолютно не засмучуюсь від такої ситуації. Серіальний всесвіт Netflix – це зовсім інша межа, інша лінія повісті, котра не опирається на фільми більше, ніж потрібно. Це, переважно, похмура, темна сторона світу MARVEL, де злочинці відривають своїм союзникам голови дверима авто (Шибайголова) замість того, щоб створювати «армію роботів» та піднімати міста в повітря. Мене влаштовує таке розділення. Якщо серіали не отримають отої дитячості із фільмів, а фільми не отримають дорослої похмурості серіалів – нічого ми від цього не втратимо. Навпаки, ми отримуємо аж кілька, абсолютно різнобічних, продуктів, котрі не виглядають однаково і в котрих кожен знайде щось для себе.
Отримаємо миттєві камео – добре. «Приємна піщинка» котра не вплине на пустелю. Не отримаємо – теж добре. Зате дочекаємось другого сезону «Захисників». Від цього всесвіт MARVEL в кіно та серіалах, для мене, лише виглядає більш різнобарвно.