Гайд по “Чорній Пантері”

Вже 15 лютого на широкі екрани України вийде фільм «Чорна Пантера». Фільм вже неймовірно популярний в США, до прикладу, всі білети були попередньо продані ще за місяць до прем’єри. А от у нас фільм такою популярністю не користується. Що, в принципі, не дивно. Т’Чала є одним із найперших чорношкірих супергероїв коміксів, обігнавши в цьому і Люка Кейджа, і Сокола, і Блейда. А от коли комікси дійшли до нас, ми цього колориту не помітили, бо вже знали про наявність чорношкірих персонажів. Та й тематика нам не така близька. А от для чорношкірого населення США – Пантера був справжнім ковтком справедливості в той час. Я ж навіть уявити собі не міг, що Чорна Пантера отримає сольний фільм, коли читав комікси років 15 тому. Тепер же, все можливо!

Я проведу невеличкий «гайд» по фільму «Чорна пантера», розберу акторський склад фільму і, можливо, трішки зверну вашу увагу на картину. Із Чорною Пантерою, як з персонажем, можете познайомитись за ЦИМ посиланням.

Режисер

ryan_kyle_coogler

Режисером фільму «Чорна Пантера» виступив Раян Куґлер. Вам режисер найбільш відомим буде за фільмом «Крід: Спадок Роккі». Взагалі, велика частина акторського складу теж буде мати пряме відношення до цього фільму. Іноді складається враження, що за чорношкірими акторами Кевійн Файгі просто подався до фільму про Кріда та безпосередньо Куґлера.

Варто сказати, що Куґлер також виступив й автором сценарію для «Чорної Пантери», а зараз працює над неназваним графічним романом.

Акторський Склад

black-panther-movie-release-date-trailer-cast

Чадвік Боузмен

Чадвік Боузмен почав свою кар’єру ще на початку нового тисячоліття, в основному з’являючись в епізодичних ролях відомих детективних серіалах. Зокрема актор засвітився в таких шоу як «Закон та Порядок», «CSI: Місце Злочину…», «Касл», «Детектив Раш» та «Своя Правда». Ближче до сьогоднішніх днів він займав місця в доволі прохідних фільмах, виділити із котрих можна «Богів Єгипту» та «42». Актор підписав контракт із студією MARVEL на 5 фільмів. «Чорна Пантера» стане другим, «Віна Нескінченності» третім. Отже, можемо чекати як мінімум на сиквел «Чорної Пантери»?

Майкл Б. Джордан

Майкл Бокарі Джордан як і Чадвік Боузман, спочатку світився у всіляких серіалах, котрі, до речі, часто пересікались. В списку фігурують «Кості», «Детектив Раш», «CSI: Місце Злочину». Пізніше Майкл намагається подати себе з найкращих сторін в незалежних фільмах, таких як «Готель Нуар» (в котрому також знімалась Розаріо Доусон, знайома нам за серіалами Netflix) чи «Станція Фрутвейл». Найбільшу популярність актор отримав за фільм «Крід: Спадок Роккі», де він виконав головну роль. Також Макл Б. Джордан, хай буде вам відомо, зіграв роль Людини Факела (Джоні Шторм) у провальній «Фантастичній Четвірці» 2015 року. А ще він озвучував Кіборга у мультфільмі про Лігу Справедливості. Наступного разу ви побачите актора у сиквелі фільму «Крід». В “Чорній Пантері” актор зображатиме одного із головних суперників Т’Чали – Еріка Кіллмонгера.

Летиція Райт

letitia-wright

Всілякі інформаційні сайти часто ігнорують роль Летиції Райт у фільмі. А гратиме вона не абикого, а Шурі, молодшу сестру Т’Чали, котра в коміксах навіть вдягала костюм Чорної Пантери (власне, заміняла Т’Чалу на пості захисника Ваканди). Можливо, справа в тому, що Летиція не дуже відома поки акторка, котра досі світиться в невідомих тв-проектах? Ну як невідомих, у «Докторі Хто» з’явилась, та й в «Чорному Дзеркалі» засвітилась.

Втім, на акторку пораджу увагу все ж звернути, адже найближчі її ролі будуть у фільмах «Першому Гравцю Приготуватись» та повтор ролі Шурі у «Війні Нескінченності».

Мартін Фрімен

martin-freeman

Дядько Стрендж притягнув до кіновсесвіту й друзяку доктора Мартіна Фрімена. Думаю, цього персонажа не варто висвітлювати з точки зору фільмографії? Гратиме Мартін Еверета Росса. Аби ви знали, цей персонаж не був створений спеціально для фільмів, він справді з’являвся в коміксах про Чорну Пантеру, де намагався впіймати Улісса Кло, про котрого мова піде далі.

Енді Серкіс

А ось це дуже цікавий персонаж для нас! Власне, я про актора. Адже ви бачили його стільки разів, ви так добре знайомі із ним… І водночас цього не знаєте. Не ображайтесь, я не про всіх-всіх, просто зазвичай ніхто не цікавиться… Ну що ж, де з’являвся Енді Серкіс?

Ну, наприклад, він був у всіх трьох фільмах трилогії «Володар Перснів». Власне, там він був Горлумом. Того ж персонажа Енді зображав у фільмі «Гоббіт: Неочікувана Подорож» (із тим же Мартіном Фріменом). Думаю, ви вже зрозуміли, чому актор здається таким знайомим, і водночас ви не можете згадати фільмів із ним?

Також Енді Серкіс зображав Цезара у серії фільмів «Планета Мавп», а ще саме він був Сноуком в останніх «Зоряних Війнах». До речі, щодо Гоббіта, Енді також виступав режисером фільму. А почав свою кар’єру актор ще в далекому 1994-му році. В Чорній Пантері актор зіграє контрабандиста Улісса Кло. В коміксах пероснаж дуже канонічний.

Данай Гуріра

danai_gurira_webimage

Ну, на цій пані ми завершимо розбір акторського складу фільму. Вам звичайно ж Данай Гуріра знайома за роллю Мішон в серіалі «Ходячі Мерці». Воно й не дивно, адже у Данай в розряднику ролей в основному теж малозначущі появи в серіалах і, зрідка, фільмах. Мені особисто вона запам’яталась рандомним привидом у фільмі «Місто Привидів», де головну роль виконав Ріккі Джервейз (можете подивитись, до речі).

Що ще?

Акторський склад фільму «Чорна Пантера» ми розібрали, на режисера теж глянули. Про що ще поговорити? До прикладу, про гроші. Кошторис «Чорної Пантери» складає 180 мільйонів доларів. Аналогічну цифру отримав фільм «Тор: Раґнарок», тож можете уявити, на якому рівні будуть візуальні ефекти. До прикладу, це на 15 мільйонів більше, ніж мав «Доктор Стрендж» і на 20 мільйонів менше, ніж останні «Вартові Галактики», втім на 10 мільйонів більше, ніж перші «Вартові Галактики».

Схожі записи