MARVEL та DC: Ідучи пліч-о-пліч (частина перша)

marvel-vs-dc-1

Marvel та DC – дві студії коміксів, між фанатами котрих досі відбуваються сутички. Комусь подобається похмурий стиль Детективних Коміксів, комусь яскравість Марвел. Це наче гладіаторський поєдинок двох компаній. Хоча, насправді, ніякого поєдинку не було. Марвел та ДіСі розвивались пліч-о-пліч, іноді ділились авторами. І, хоча у всіх бувають проблеми та сутички, вони ніколи не воювали один із одним. Швидше, це здорова конкуренція.

Але сьогодні ми розповімо вам як розвивались ці дві студії, що зародились майже одночасно, як змінювались періоди їхньої домінації на ринку коміксів та багато цікавого. Поїхали!

Золотий Вік

Наша перша зупинка відбувається в далеких 30-х роках минулого століття.

Ходить міф, що DC комікс з’явились набагато раніше ніж MARVEL. Частково, це правда, але лише частково. National Allied Publications вступили в гру 1934 року, тоді як Timely Comics з’явились в 1939 році. Не бачите тут компаній MARVEL і DC? Так це вони й є. Перші – ДіСі, другі – Марвел. Навіщо я про це написав? Тому що багато «знавців» люблять апелювати до того, що MARVEL народився в 60-х, а до того це були Atlas Comics або ж Timely, а я дуже вже хотів на голосити на тому, що DC теж раніше носили іншу назву, а відому сьогодні отримали аж у 1937-му році. А перший комікс Timely Comics так і називався: Marvel Comics, звідки в подальшому і взялась назва. Тож різниця між компаніями – всього 5 років.

При самому зароджені цих компаній справи були кращими саме в Detective Comics, котрі майже зі своїх перших випусків познайомили нас із Бетменом та Суперменом, котрі стали фундаментом всього їхнього всесвіту. На той момент MARVEL мали в розпоряджені лише Людину Факела, але зовсім не того, що сучасний (Джоні Шторм із Фантастичної Четвірки), а Кіборга-факела, та Немора, котрий, хоча й залишився до сьогодні, але так і не був екранізований та й залишається помірно популярним. Хоча, варто сказати, що Бетмен та Немор – однолітки, обоє вперше з’явились на сторінках коміксів у 1939-му році.

На хвилі великої популярності DC на сцену вийшов Джек Кірбі із партнером-художником Джо Саймоном. Саме цей дует придумав першого супергероя, котрий зберіг свій неймовірний статус і до сьогодні – Капітана Америку! Кеп був створений 1941 року, на лезі Другої Світової війни і на сторінках своїх коміксів не раз давав жару гітлерові (постійна сцена коміксів про Капітана Америку, де герой вдаряє в обличчя лідера нацистів була відтворена в екранізації 2011 року).

В грудні того ж 1941 року, паралельно із Капітаном Америкою в MARVEL, до компанії DC, в котрої вже був набір сучасних героїв, таких як Флеш (не зовсім той, що сьогодні), Бетмен та Супермен приєднується Диво Жінка, котра була придумана Уільямом Моултоном Марстоном, відвертим сторонником фемінізму, багатошлюбності (він жив разом із дружиною та коханкою) та садомазохізму. На той день Диво Жінка була лише секретаркою у супергероїв, адже саме такою фемінізм являв світові статеву рівність – гідна робота та зарплата для жінок. Але дуже скоро Диво Жінка займе своє місце серед Ліги Справедливості, відстоюючи свою рівність і стане символом руху фемінізму для всіх фанаток коміксів на довгі роки.

А тим часом, в опісля Другої Світової Війни 50-ті набирав розвитку рух проти коміксів, не без участі самих DC, за слухами, котрі після Золотого Віку навіть хотіли викупити MARVEL.

ЧИТАТИ ДАЛІ: ЧАСТИНА ДРУГА

Схожі записи