Старий Лоґан [Що почитати?]

old-man-logan

Напевне, багато хто з вас вже читав цей комікс. І, я впевнений, що абсолютно всі про нього чули. Особливо на хвилі фільму “Лоґан: Росомаха”. Але розпочати я хочу із коміксу “Люди Ікс: Дні минулого майбутнього”. Так, такий є. Це комікс із 80-х, котрий не так легко піддається читанню через постійні описи дій, що робить його більш схожим на новелістику, ніж це можуть собі дозволити сучасні комікси. Дивовижно, як змінюються тренди під віковічним правилом кіно “показуй, а не розказуй”. Втім, варто зауважити, що саме цей комікс вплинув не лише на звичку Людей Ікс постійно переписувати таймлайн через подорожі у часі (звичка перекочували й на екрани, як бачимо сьогодні), але й на те, як в цілому в коміксах Марвел в майбутньому зображатимуть гіпотетичний постапокаліпсис. Ну, або хоча б антиутопії. Звичайно, весело читати як Колос називає всіх “товаришами” (товариш доктор?), але цей комікс запам’ятався мені тим, що насмілився показати своїх героїв у неприглядному, ослабленому вигляді. Мінімально, але мені так здалось. Цю естафету перехопила й “Ера Апокаліпсису” і, звичайно, “Старий Лоґан”.

issues-141-and-142

Якщо ж “Ера Апокаліпсису” максимізує конфлікти персонажів (чого часто не можуть дозволити собі “крафтові” серії), до прикладу, дозволяючи Циклопові “відрізати” своїм силовим променем руку Росомахи, а Росомасі виколоти Циклопові одне око (напевне, тут він більший циклоп, ніж зазвичай), то “Старий Логан” демонструє драму однієї людини, не розкриваючи всіх карт майже до самого кінця, грамотно будуючи інтригу навколо того, що ж насправді сталось. І так, комікс перекликається із фільмом “Лоґан”, але зовсім не сюжетно, а тонально.

Маю на увазі, що комікс теж дуже скидається на постапокаліптичний вестерн. Сюжет у нас такий:

Колись давно всі лиходії світу об’єднались та повбивали майже всіх героїв, аби захопити світ. Ну, чи принаймні США (у коміксі на пряму говориться “а кому треба решта світу?”, так що не бійтесь, нікому ми не треба). Країну вони поділили між собою. Росомаха мертвий. Тепер є лише Лоґан — фермер, що веде тихе сімейне життя. Втім, обставини змушують його відправитись у подорож з старим та сліпим Соколиним Оком, адже Лоґан та його сім’я заборгували значну суму жорстокому сімейству Беннерів/Халків.

old-man-hawkeye-1jpg

Це основа сюжету, але більше вам й не треба. Комікс в повній мірі продемонструє вам, як тепер виглядає Америка, що пройшла через десятки років правління лиходіїв. А також зіштовхне вас зі старими іменами та новими обличчями.

Без сумнівів можна сказати, що комікси про Людей Ікс, завжди були одними із найпохмуріших та найдоросліших в розряднику MARVEL. І так, мені здається, що “Каратель” це трохи інший тип історії, в котрому ви вже з перший сторінок знаєте, що вас чекає шквал куль та ріки крові, тоді як Люди Ікс пропонують ситуативну жорстокість, що змушує замислитись про сутність цих персонажів. Втім “Старий Лоґан” – це дещо зовсім інше. Адже тут Росомаха справді мертвий, а вся історія починається з його смерті. Це історія Логана, людини зламаної. І людина ця зламана своєю ж сутністю, від котрої Лоґан відхрещується із останніх сил. Але той головоріз, котрим він був колись давно, вже на підході. Залишилось зовсім трохи… І тоді звір зірветься з ланцюга.

Виключно від себе додам, що справді не раджу читати комікс надто вразливим людям. Втім, якщо ви хочете справді сильну, хоча й брутально-жорстоку, історію — то вам саме сюди. Старий Лоґан вас чекає. Змусьте його розказати свою історію.

Схожі записи