Які касові збори очікують Війну Нескінченності?

10-cosas-que-tienen-en-comun-864x400_c1

Свіжу ОФІЦІЙНУ інформацію про касові збори фільму “Месники: Війна Нескінченності” читайте ТУТ.

Месники: Війна Нескінченності – рекордно дорогий фільм. Тому, очевидно, що творці очікують що й прибутки картина принесе колосальні. Але наскільки окупить себе «Війна Нескінченності»? Давайте вдамось до простої математики, аби відповісти на це непросте питання.

З одного боку все здається максимально зрозумілим. Навколо фільму зібрався такий ажіотаж, що важко уявити його провал. Провал – це так, уявити важко. Але на ділі все не так просто, як в солодких мріях. Ми вже якось писали про «рентабельність» фільмів та те, як варто «приблизно» враховувати прибуток картини, на прикладі «Ліги Справедливості» (детальніше за ЦИМ посиланням), але дозволю собі повторитись.

“Стандартна ставка кінотеатрів складає 60% від вартості квитка, свого часу в німецької мережі кінотеатрів був навіть судовий процес із MARVEL, котрі хотіли віддати кінотеатрам лише 40% від вартості кожного квитка під час показу фільму «Месники: Ера Альтрона».”

Тобто в середньому всі касові збори потрібно ділити на 2, аби зрозуміти що там «зібрали» творці картини. А тоді вже віднімати вартість фільму. Для прикладу, та ж «Ера Альтрона» зібрала в світовому прокаті 1,4 мільярди доларів при бюджеті 250 мільйонів. Тобто для творців фільм зібрав приблизно 700 мільйонів, а прибутки склали приблизні 450 мільйонів. Фільм виявився більш ніж рентабельним. Але, як бачите, все трішки не так, як виглядає на перший погляд. Адже прибуток півтора мільярди та пів мільярда – різниця очевидна. Навіщо я це все пишу? Аби дати відповідь на запитання, яких касових зборів очікує студія MARVEL та Disney?

Аби бути настільки ж прибутковими у відсотковому співвідношені, фільмові «Месники: Війна Нескінченності» потрібно буде зібрати в кінотеатрах світу понад 2,5 мільярди доларів. Це астрономічна сума. Але чи така недосяжна? Насправді був один фільм, котрий досягнув такого результату та ще кілька, котрі наблизились достатньо.

Для початку я скажу, що не братиму у розрахунок фільм «Титанік», котрий в загальномі прокаті зібрав 2,187 мільярди доларів, адже касові збори сумувались, а в прокат фільм виходив цілі три рази (1997, 2012 та 2017). Але найуспішніший фільм в історії (без врахування інфляції) – це «Аватар» Джеймса Кемерона. І хоча він теж отримував повторний прокат у 2010-му, все ж тоді він зібрав всього 32 мільйони. Тож скільки зібрав «Аватар» у 2009-му? 2,787 мільярди доларів! І я гадаю, що це саме та сума, на котру в ідеалі розраховують боси MARVEL та Disney.

Насправді, аби стати фінансово успішним, фільмові достатньо зібрати 2 мільярди доларів, тоді фільм все одно заробить близько 500 мільйонів, це теж буде фінансовий успіх. Для мінімального прибутку фільмові все ж вистачить тих же 1,5 мільярда, але тоді прибуток буде наскільки низьким, що про майбутнє таких дорогих фільмів можна буде забути ще не на один рік. Хоча й фільм себе, в принципі, окупить. Але якщо касові збори фільму «Месники: Війна Нескінченності» сягнуть цифр «Аватара», що повністю можливо, враховуючи ажіотаж, картина заробить мільярд доларів.

Варто також пам’ятати, що той же «Аватар» Кемерона все ж мав кошторис удвічі менший, ніж «Війна Нескінченності», а отже і прибутки фільму були вищими. І це саме та причина, чому я гадаю, що MARVEL орієнтуватимуться як мінімум на їхні касові збори. Адже до сьогодні не було аналогу настільки дорогому фільмові, а при такому бюджеті не можна розраховувати на мінімум, але й залишатись в рамках реалізму теж необхідно. Можливо хтось навіть чекає на рекордні 3 мільярди? Хтозна.

Сподіваюсь ця публікація була для вас цікавою і читалась досить легко. Не знаю, наскільки мені вдалось подати матеріал у легкій, повітряній формі.

Схожі записи