Касові збори Ліги Справедливості, та як вони вплинуть на кіновсесвіт DC

justice-league-box-office-olivec

Прокат фільму «Ліга Справедливості» підходить до свого логічного завершення. Ще в багатьох країнах фільм показують в кінотеатрах, але кількість сеансів зменшується (подібна ситуація є й в Україні, коли де-не-де ще показують один-два сеанси). Тож, в принципі, можна підводити підсумки касових зборів фільму від DC.

За останніми даними «Ліга Справедливості» зібрала в світовому прокаті близько 640 мільйонів доларів. За підрахунками експертів фільм не зможе зібрати касу вище 670 мільйонів до остаточного кінця прокату фільму. Навіть в наш час сума здається захмарною, але в сенсі «рентабельності» фільм, схоже не окупився. Спробую пояснити чіткіше.

Бюджет фільму «Ліга Справедливості», зокрема через масштабні дозйомки, обійшовся студії в 300 мільйонів доларів. І, здавалось би, про що мова? Адже касові збори вдвічі вищі за бюджет, але варто розуміти, що близько половини суми забирають собі кінотеатри, котрі показують картини на своїх екранах. Насправді стандартна ставка кінотеатрів складає 60% від вартості квитка, свого часу в німецької мережі кінотеатрів був навіть судовий процес із MARVEL, котрі хотіли віддати кінотеатрам лише 40% від вартості кожного квитка під час показу фільмі «Месники: Ера Альтрона». Причина такої мороки – та ж нещасна рентабельність фільму.

Читайте також: [url=https://olivec.info/filmi/mi-prosto-shtovhaemo-lyudei-ta-tikaemo-recenziya-filmu-liga-spravedlivosti.html]Ми просто штовхаємо людей та тікаємо – рецензія фільму “Ліга Справедливості”[/url].

«Ера Альтрона» обійшлась студії MARVEL в 250 мільйонів, тож кошторис потрібно було відбивати. Втім фільм зібрав в прокаті в грубому рахунку півтора мільярди (!!!) доларів. Власне, виходячи з твердження, що студії та кінотеатри ділять прибуток приблизно 50/50 (із похибкою в 10% туди-сюди в окремих випадках) навіть при отримані всього 40% прибутку MARVEL отримали б 600 мільйонів доларів, що, в принципі, в два з половиною рази більше, ніж витрати на фільм. В розрахунку 50/50 прибуток склав би 750 мільйонів, що втричі вище за кошторис фільму.

Якщо подивитись із цього ракурсу на фільм «Ліга Справедливості», стає зрозумілим, що при розрахунку 50/50 студія Warner Bros отримає всього 320 мільйонів доларів, що лише на 20 мільйонів вище, за кошторис. Куди гіршою стане ситуація, якщо більшість кінотеатрів все ж збирали 60% від вартості квитка (а подібних принципових сварок з боку WB я не зустрічав). Це означає, що на даний момент «Ліга Справедливості» не лише не зібрала ніякого прибутку, але й виявилась збитковою для студії.

Втім, це не означає, що студія задумається, чи варто продовжувати таку франшизу. Для прикладу, фільм «Диво-Жінка» зібрав 821 мільйон доларів при кошторисі 149 мільонів. «Загін Самогубців» при кошторисі 175 мільйонів (вони їх розпиляли, чи що?) зібрав 746 мільйонів доларів. «Бетмен проти Супермена» зібрав 873 мільйони доларів при бюджеті 250 мільйонів. «Людина зі Сталі» зібрав 668 мільйонів доларів при бюджеті 225 мільйонів, будучи найближчим із лінійки фільмів до «Ліги Справедливості» за касовими зборами.

Тобто «Ліга Справедливості» – це перший настільки неприбутковий проект студії. Можливо, Warner Bros просто підніме питання витрат на фільми. Найближчий фільм DC – «Аквамен» – вже має затверджений бюджет 160 мільйонів доларів.

Схожі записи