MARVEL та DC: Ідучи пліч-о-пліч (частина друга)
Для тих хто пропустив – ЧАСТИНА ПЕРША.
Комікси не завжди були на піку популярності. Після великого стрибку популярності супергероїв в Золотому Віці, відбулось дещо, що змусило світ супергероїки сколихнутись в страху забуття. Але труднощі завжди штовхають найкращих із нас до розвитку. Цей поштовх і можна назвати Срібним Віком коміксів, котрий і стане темою другої частини наших публікацій про історію коміксів Marvel та DC.
Срібний Вік
Під кінець сорокових популярність супергероїв різко зменшилась, натомість основні серії компанії займали різноманітні жанри, від популярних тоді жахів до тьмяних нині вестернів. Золотий вік коміксів закінчився. Важко повірити, але тоді люди збирались на мітинги, закликаючи не купувати комікси про супергероїв, не чекати вигаданих персонажів, коли прийде біда. Воно й не дивно, адже позаду залишилась війна.
До того моменту, ДіСі домінували на ринку. Марвел протиставляли популярним героям DC лише Капітана Америку, котрий за десяток років взагалі зник зі сторінок коміксів. Підходили шістдесяті. DC Comics представили нам Хела Джордана, Барі Алена, Супер-Дівчину та багатьох досі популярних персонажів. А 1960-го року й взагалі вперше показали нам Лігу Справедливості! Здавалось, вони просто не залишили MARVEL, в котрих сплив навіть Кеп, жодного шансу. Ось тут на сцену й вийшов Стен Лі.
В 50-х MARVEL переживали не найкращі часи, друкуючи комедійні комікси для дівчат та атмосферні жахастики під пером Джека Кірбі. Марвел стали другорядною компанією. Але 1961 рік змінив все. Стен Лі придумує та публікує комікс про Фантастичну Четвірку. Особливість персонажів була у тому, що вони не вели подвійне життя, як інші, більш ранні герої, вони були звичайною сім’єю, котра, через збіг обставин, отримала суперздібності. Комікс був наповнений звичайними, життєвими ситуаціями і одразу ж прийшлась фанатам за смаком.
MARVEL піднімались із попелу! 1962 рік – у MARVEL Comics з’являються такі знакові для майбутнього персонажі, як Людина Павук, Халк, Людина Мураха, Тор! В 1963 народились Люди Ікс та Залізна Людина. А 1964-го народився Зірвиголова. Також у 60-х Марвел представили нам такий пам’ятних персонажів як Доктор Дум, Магнето, Стерв’ятник, Доктор Восьминіг, Зелений Гоблін та Галактус! Найуспішнішим коміксом тих часів став «Неймовірний Людина Павук», створений Стеном Лі та Стівом Дітко.
Нехай срібний вік і почали DC Comics, але повністю захопили епоху та провели її своєю дорогою MARVEL, адже епоха запам’яталась саме лозунгом «Супергерої в реальному світі», котрий належить МАРВЕЛ. Що він Означає?
Стівен Кінг у своєму інтерв’ю якось говорив, що йому подобається концепція звичайних людей у незвичайних ситуаціях. Якщо ви добре вчили в школі літературу, то знаєте, що MARVEL – це сучасний, модернізований романтизм – «Незвичайні люди в звичайних ситуаціях». Саме цим і запам’яталась срібна епоха коміксів.
Марвел повернули до життя Капітана Америку, підкорегувавши персонажа для сучасних реалій. DC намагались створювати таких же персонажів, але всі вони залишались героями других та третіх планів, і виїжджала компанія на старих, топових персонажах, таких як Супермен чи Бетмен. А MARVEL тим часом змінили парадигму для успішності коміксів в умовах чесної конкуренції, як це завжди відбувається на ринку.