Монстри на волі [Що почитати?]

monsters_unleashed_1

Сьогодні компанія MARVEL стоїть на двох китах: масштабні кросовери та комікси, що мають зв’язок із фільмами. По правді кажучи, це настправді один кит із двома головами… Але не важливо. Разом із тим MARVEL розуміють, що попри золоту епоху компанії, коли сюжети давали собі неймовірний політ фантазії, постійно бути залежними від героїв, чия популярність на пряму залежить від їх успішної реалізації в кіно — то кит не дуже здоровий в перспективі. Тому вони намагаються робити іще дві речі: створювати нових персонажів та переосмислювати старих. Звідси вам Гідра-Кепи і нові герої під старими масками. Уособленням цих, останніх, двох речей і є кросовер “Монстри на Волі”.

Сюжет починається із того, що хтось малює щось на папері, а паралельно із цим на Землю падають метеорити, разом із котрими з’являються гігантські монстри. Звідки вони прийшли й навіщо — невідомо, але у світі, де є сотні супергероїв, ніхто не дасть їм нищити планету. Тож Месники й інші супергерої починають боротьбу, в котрій не просто перемогти, адже монстри прибувають й прибувають, а інтервал, із котрим ті з’являються — все зменшується.

1487112873_0_76238400

Почнемо із того, що склад Месників — це Капітан Америка, Людина-Павук, Тор, Оса та інші. Також тут будуть інші команди супергероїв. Просто Кеп — то Сем Уілсон, більш відомий вам як Сокіл, Тор — Джейн Фостер і так далі. Людина-Павук в Месниках — Пітер Паркер, але не бійтесь, Майлз тут теж буде, просто в іншій команді, в тій же, де Халк — Амадей Чо. Звичайно, тут будуть й інші більш звичні герої, такі як Чорна Пантера чи Капітан Марвел, але основну частину супергеройського-місива на першій лінії оборони складатимуть саме ці “старі-нові герої” від котрих вдало відмовились згодом із зрозумілих причин. До речі, це не спойлер, якщо щось, бо всі ці герої з’являться вже на перших сторінках першого ж випуску. А от далі буде спойлер.

По ходу сюжету нас познайомлять із ще двома персонажами: Місячна Дівчинка та головна зірка — Кей Кавада, також відомий як Кід-Кайдзю. І якщо перша все ж мала до цього власну серію коміксів (читайте “Місячна Дівчинка та Динозавр Диявол”), то для Кіда це своєрідний дебют. Насправді, я не впевнений, чи насправді це так, але до “Монстрів” ніде його не зустрічав.

1488714069_0_83036600

Взагалі, комікс не сприймається якимсь великим кросовером. Нам постійно говорять про те, як важко з ними боротись, але ми цього, по суті не бачимо. Нам покажуть, що героям важко, але те, чого їм коштуватиме кожна перемога — нам не дізнатись. Лімітка явно страждає від перенасичення персонажами, адже, нехай на початку вони чогось та й коштують, та вже за два випуски ви забудете про їх існування і з’являтимуться вони “упаковкою на панель аби було”. І цей хід з боку видавництва я розумію, треба ж чимось зацікавити аудиторію, але через це й руйнування монстрами міст не відчувається таким вже й загрозливим. Все навколо сприймається картонним і після завершення останнього випуску всі забудуть про ці події, ніби гігантські монстри щороку так атакують землю. . . Гаразд, тут я перегнув, адже в коміксах MARVEL так і є.

mu3

Втім, якщо сприйняти ці 5 випусків виключно як оріджин Кіда-Кайдзю — то він сприймається трохи приємніше. Таке легке чтиво на вечір. Ну і, як бонус, можу сказати, що найкрутіші сцени для мене тут пов’язані із Динозавром Дияволом Лунелли. На жаль, їх не так багато. Взагалі Місячна Дівчинка — те ще миле янголятко.

1488714084_0_12132200

До речі, про круті сцени і мальовку. Читав я комікс для власного задоволення, тому не дуже звертав увагу на авторів. Але протягом перших трьох випусків мальовка так кидалась в очі, що я мусив звернутись до перших сторінок і переконатись, що я не втрачаю глузд. Справа в тому, що кожен випуск малював інший художник. Як я вже сказав, це дуже помітно неозброєним оком і це… Трохи бентежить. Мало того, що в кожному випуску вас чекатиме інший стиль (від сучасного глянцевого до більш класичного матового ретушу), та ще й обличчя персонажів кожного разу змінюються. Іноді малюнки досить цікаві та красиві, а іноді їх гротеск переходить всі межі. Зауважу, що це явно не показовий гротеск як в малюнках Ешлі Вуд. Ех, просто погляньте нижче і будемо завершувати.

mu2

Тож чи варто читати “Монстри на Волі” від MARVEL? Ммм… Питання дуже спірне. Якщо ви хочете іще один мегаепічний кросовер всіх на світі, та ще й щоб було круто, не по дурному і видовищно — тоді ні. Якщо ви хочете познайомитись із кількома новими персонажами — то безумовно. Можливо після цього звернетесь до їхніх сольних серій. Звичайно, із кількома попередженнями. Я не фанат “крутих поворотів сюжету” і я їх тут не чекав. Швидше, я смакую передчуття крутого моменту і чекаю, коли він станеться… Тут його не сталось. Ну і приготуйтесь до іноді справді смішних картин (і ні, так не задумувалось). Абсолютно прохідний комікс для легкого чтива, котрий не викличе у вас якихось особливих роздумів чи “вау-ефекту”, втім вартий певної уваги для тих, хто не дуже знайомий із сучасними реаліями видавництва MARVEL.

Схожі записи