«Диво-Жінка» націлилась на «Оскар»

«Диво-Жінка» потрапила в список номінантів Гільдії Кінопродюсерів Америки, тож тепер Warner Bros просуватимуть фільм на номінацію найпрестижнішої нагороди в категорії «Найкращий Фільм».

Шлях до номінації на «Оскар», насправді, дуже довгий. Фільм проходить низку випробувань більш дрібними кіноакадеміями, гільдіями та кінофестивалями США. Однією із таких важливих зупинок є нагорода Американської Гільдії Кінопродюсерів. І «Диво-Жінка» стала одним із одинадцяти номінантів на наговоду Гільдії, як найкращий фільм 2017 року. Кінокомікс DC позмагається із такими фільмами як «Геть», «Форма Води», «Дюнкерк», «Клич мене за іменем», «Я, Тоня» та ще п’ятіркою інших фільмів.

Зауважу, що НЕ переможці продовжуть гонитву, важлива саме номінація та участь. Ці речі говорять про те, що саме ці фільми варті номінації. І «Диво-Жінка» офіційно увійшла до суперництва, адже «офіційно» номінанти на золоту статуетку не затверджені. І Warner Bros заявили, що просуватимуть фільм до номінації. Насправді, буду відвертим, всі ми розуміємо, що навряд чи «Диво-Жінка» змогла б вибороти цю нагороду, втім номінація – досить правдоподібний варіант (хоча і близько ніяких гарантій).

Чому правдоподібний? Бо є прецеденти. Відтак «Супермен» 1978 року отримав 3 номінації на «Оскара», «Бетмен» 1989 року виграв цю нагороду в номінації найкращої художньої постановки, сиквел номінувався на «Оскар» ще в двох категоріях. «Темний Лицар» 2008-го року отримав дві номінації, одна із котрих стала переможною – найкраща роль другого плану. Перемога присудилась Хіту Леджеру посмертно.

Читайте також: [url=https://olivec.info/filmi/mi-prosto-shtovhaemo-lyudei-ta-tikaemo-recenziya-filmu-liga-spravedlivosti.html]Ми просто штовхаємо людей та тікаємо – рецензія фільму “Ліга Справедливості”[/url].

Що цікаво, перед номінацією на «Оскар», «Темний Лицар» Крістофера Ноллана саме номінувався в Гільдії Кінопродюсерів Америки в тій же категорії. Я вже знаю вашу гіпотетичну відповідь, тож скажу, що ніяким чином не рівняю ці два фільми, просто проводжу паралелі і шукаю якісь фактичні підтвердження словам «боссів» Warner Bros і бачу далеко не 100%-ну, втім досить обґрунтовану позицію.

Тим не менш, номінація в категорії «Найкращий Фільм» – це дуже складна тема, адже навіть той же «Темний Лицар» не отримав подібної номінації свого часу. Тобто «Диво-Жінка» має шанс (хоч і не великий, будемо чесними) створити доволі унікальну ситуацію.

«Диво-Жінка» змогла обійти шквал критики, котрим зараз супроводжується кожен фільм DC і отримати більш ніж схвальні рецензії від професійних (і не дуже) критиків та звичайних глядачів. І зараз питання для чергового фаната, напевне, полягає в тому, хто і як буде шукати чітку лінію між клішованою фінальною битвою в Диво-Жінці, та всіма її позитивними сторонами не як розважальної, втім як екзістенціально-багатої стрічки?

Є ще одна сторона медалі… Але думаю, всі зрозуміють мене неправильно… А головне, неправильно зрозуміють “Диво-Жінку”. Свого часу “Мисливиці на привидів” змогли уникнути номінацій на антинагороду “Золота Малина” та 50-ти відсотків критики через феміністичний посил. Можливо, грає ще ця складова.

Схожі записи