Джоді Фостер звинувачує супергеройські фільми в руйнуванні глядацької аудиторії

jodie-foster-james-gunn-1070951-1280x0

На «Радіо-Таймс», говорячи про те, як знімався останній епізод серіалу «Чорне Дзеркало», лауреат премії «Оскар» Джоді Фостер звернулась до Голівуду із звинуваченням Супергеройських фільмів.

«Похід в кіно перетворився у відвідування парку атракціонів – сказала Фостер – Студії створюють погані фільми, аби звернути увагу глядачів та акціонерів. Ви наче власники фабрик – отримуєте прибуток вже і зараз, але руйнуєте Землю. Це руйнує звички американців щодо походів у кінотеатри, а тоді й звички всього світу. Я не хочу створювати двісті мільйонів супергеройських фільмів!»

За словами Фостер, це не означає, що вона б ніколи не погодилась зняти супергеройський фільм (!), але вона візьметься за ту картину, в котрій буде складна психологія. В своїх звинуваченнях актора могла апелювати лише до тих фільмів, на котрі виділявся найбільший бюджет та котрі зібрали неймовірну за всіма мірками касу, а власне до франшиз «Месники» та «Форсаж» (!).

Доволі швидко на слова Джоді Фостер відповів режисер двох картин серії «Вартові Галактики» – Джеймс Ганн, котрий відреагував на її слова у своєму твіттері.

ВСІ Супергеройські фільми 2018 року.

«Я думаю, що Джейн дивиться на фільми по старому, коли картина не могла бути насправді провокаційною – пише Ганн – І часто це правда, втім не завжди. Її система переконань доволі поширена, і мушу визнати, не без підстав. Я кажу не без підстав, тому що більшість фільмів франшиз досить бездушні, і це справді несе небезпеку для індустрії, але завжди є виключення».

«Аби вижити, я вважаю, видовищні фільми МУСЯТЬ мати серце і певне бачення, котрих вони традиційно не мають. І багато хто з нас робить все можливе, щоб рухатись в цьому напрямку. Створення видовищних фільмів, котрі будуть новаторськими, гуманними та продуманими – ось на що має реагувати інтернет».

«Але, чесно кажучи, в будь якому випадку з цитат Джейн складається враження, що вона сприймає кіновиробництво, в першу чергу, як щось пов’язане з її особистим ростом (розвитком). Це одна з причин, чому я цим займаюсь, а витрачання мільйонів доларів на розвиток фільму – це спілкування із аудиторією. Але це лише мій досвід, тому я поважаю Джоді Фостер, те, що вона зробила для кінематографу і поважаю її думку».

Із словами Джеймса Ганна, схоже, згоден Джеймс Менголд. Режисер фільму «Логан» прокоментував пост тезки про те, що у фільмів має бети серце та бачення словами «гарно сказано».

Від автора: від себе скажу, що в словах Джоді є сенс, але лише при поверхневому погляді. В історії кіно завжди були блокбастери, картини надміру розкручені, котрі забирали велику частку аудиторії. Двадцять років тому це був «Титанік» (котрий по зборах зараз не кожен супергеройський фільм догнати може, а є така штука як інфляція, і навіть без її врахування Титанік досі в «топі»), до того був «Інопланетянин», «Щелепи», франшиза «Зоряних Воєн», а в 1939 році стартували «Віднесені Віторм», котрі за врахуванням інфляції зараз можуть вважатись наймасовішим фільмом в історії. Так було завжди, змінюється лише жанр, і це прекрасно. Ці фільми не зникають, переходять в роз-ряд класики і чекають своїх продовжень (як Зоряні Війни), і така історія, без сумнівів, чекає й супергероїку. Це лише питання часу, коли цю нішу займе якийсь новий жанр.

Схожі записи