Згадаємо 2017 рік разом?
Новий Рік вже дуже близько, а для когось, хто читає цю статтю, він вже наступив. Тож настав час підбивати якісь підсумки за рік. Для нас із вами найважливіша тема – це супергероїка та кінокомікси. Тож в цій публікації ми з вами згадаємо 2017 рік та супергеройські фільми, котрі вийшли минулого року. А також нагадаємо вам, що було найкращим у цих фільмах.
Логан
Супергеройський рік для нас із вами стартував із стрічки «Логан», третього фільму про супергероя-мутанта Росомахи у виконанні Х’ю Джекмана. Для Х’ю це був особливий проект. Він грав кігтистого мутанта цілих сімнадцять років і був головним героєм майже кожного фільму про Людей Ікс. Були в нього великі успіхи, були й провали. Однак це значна частина життя, котрій Х’ю Джекман виділив місце в серці. Як в своєму, так і в твоєму, любий читачу.
Після виходу фільму, як то заведено, фанати поділились на тих, хто був у захваті від фільму, і тих, хто вважав, що творці просто зруйнували образи героїв, що давно їм полюбились. Але осторонь не залишився ніхто. І, до речі, як перші, так і другі фанати були праві. Адже фільм «Логан», в принципі, деконструює образи персонажів франшизи, показуючи їх в абсолютно неприглядному світлі: слабких, вимучених життям, в чомусь жалюгідних вже давно не героїв. І в цьому головний шарм картини.
«Логан» не намагається нас розважити надміру, навіть мітка «18+» тут служить швидше для галочки та для того, аби пояснити, на яку справді аудиторію націлений фільм. «Логан» зачіпає теми, котрі актуальні для кожного із нас. Адже не дивитись на «нового», зміненого життям Росомаху означатиме, відмовитись дивитись на самого себе під призмою часу. Адже всі ми з вами постаріємо, всіх нас чекає період, коли ми лише згадуватимемо минулі роки, в котрих ми були повними енергії. І якщо вже сам Безсмертний Росомаха помирає, то що говорити про нас із вами? Що залишив Логан по собі, та що залишимо ми? Обміркуйте це у вільну хвилину.
Могутні Рейнджери
«Могутні Рейнджери» – фільм котрий отримав переважно негативні відгуки від тих небагатьох, хто не оминув його своєю увагою. Сказати, що я здивований такою реакцією означало б збрехати. Втім, для мене це був непоганий одноразовий атракціон, котрий нагадав мені дитинство з 90-х, коли я захоплено дивився цей серіал, тільки тепер із досить крутими спецефектами. Так, фільм багато часу витрачає на експозицію, екшену не тк багато, як хотілось, втім як дитяча – це дуже непогана розважальна картина, котру варто було подивитись в кіно. Хоча, можливо я надто дорослий і сподобалось швидше моїй внутрішній дитині? Наша «поп-культура» навряд чи дозволяє припускати, що знищені критиками фільми мають в собі хоч щось хороше, але, можливо, варто поглянути самому, незалежно від думки інших. Нічого особливого, але мені здається, що цей фільм зможе вас розважити на 2 години вашого життя.
«Я тепер супергерой? Як Людина Павук чи Залізна Людина?»
Вартові Галактики: Частина Друга
Джеймс Ганн знову зняв стрічку про Вартових Галактики. Героями сиквелу знову стали Зоряний Лорд, Грут (Малюк Грут), Реактивний Єнот, Дракс та Гамора. І цим фільмом Джемс знову показав, що він знає що робить. Джеймс Ганн зумів показати нам щось нове, при цьому не порушуючи концепцію оригіналу. Також у фільмі до нас повернулись Небула та Йонду, а ще прийшли й нові персонажі: Еґо та Мантіс (Богомолиця).
Весь фільм пронизує тема сім’ї, і на відміну від «Загону Самогубців» (котрі стали сім’єю за один вечір), нашим героям знадобилось чотири роки сварок, успіхів та невдач в межах двох фільмів, аби зрозуміти, ким вони тепер є один для одного. Фільм зачіпає дуже багато складних сімейних тем. Від того «хто насправді твій батько – біологічний, чи той що тебе виховав», до сестринськи чвар, коли одну любили більше, і до чого це призводить.
Попри те, що у новому фільмі герої знову рятують всесвіт, картина відчувається дуже локальною, від чого й близькою нам. Ми ближче знайомимось із персонажами, дізнаємось про них щось нове, спостерігаємо за їхнім особистим розвитком та за розвитком їхні стосунків.
Із персонажів, чиї комікси (до фільму) ви ніколи не читали, Вартові Галактики перетворились на найкращий проект Marvel Studios з часів Месників. Це фільм, який варто передивитись ще раз, а тоді ще раз, аби під соусом з красивого візуалу розгледіти ті цікаві питання, які ставить перед нами картина.
Диво-Жінка
Диво-Жінка – фільм який оминула доля розгромної критики та ненависті половини фанатів. І поки що це єдиний такий фільм у кіновсесвіті DC. Попри побоювання багатьох фанатів, що фільм буде виїжджати на популярних феміністичних темах, цього не сталось (ой повірте, цього не сталось) і фільм сподобався як чоловікам, так і жінкам. Але в чому головна ізюминка фільму? Є у ньому дещо таке, що приваблює кожного з нас, але не кожен зможе це сформулювати у своїй голові.
Згадайте передісторію Бетмена. Чому він вирішив стати Бетменом? А Людина Павук? Що зробило його героєм? І я навіть не про суперздібності. Сьогодні глядач та читач проймається трагічною історією, котра штовхнула наших персонажів до героїзму. А що ж штовхнуло Діану? Правильно: нічого. В цьому і криється секрет її привабливості як персонажа. Вона не мстить і не рятує людей через почуття провини. Вона рятує людей – тому що так правильно. Кожному із нас вона показує, що добрі справи може робити кожен і для цього не потрібні високопарні причини. І це не «нестача мотивації», адже її Діана набуває протягом фільму, а вирішила рятувати людей вона лише тому, що їй здалось – вона це може. Ми давно не бачили таких персонажів на екрані, напевне, з часів Супермена Крістофера Ріва. Це те, що Діана розуміє: добро, сміливість та любов. Можливо ,нам варто в неї повчитись?
Людина-Павук: Повернення Додому
Всі чекали повернення Людини Павука в MARVEL! Я чекав! Ви чекали? Всі чекали! І ось, це сталось! «Людина Павук: Повернення Додому» – сольний фільм в межах кіновсесвіту MARVEL, і нам всіма можливими способами нагадували про це у фільмі. Чи став він від цього гіршим? Зовсім ні.
MARVEL знову вирішили кинути собі виклик і показати нам щось нове. «Що ж такого нового було?» – запитаєте ви. Справа в тому, що поки Капітан Америка кілька фільмів рятував світ від нацистів, Залізна Людина боровся із високотехнологічними костюмами геніальних лиходіїв а Тор взагалі боровся за світ із іншими богоподібними створіннями, Людина Павук зустрівся із крадієм, котрий змонтував крилатий костюм із залишків інопланетян Чітаурі, котрих, до речі, розбили наші Месники. Допоки там всі разом світи рятують, наш дружній сусід Людина Павук намагається зупинити пограбування… І виходить в нього так собі. Від чого ще цікавіше споглядати за тим, як наш герой старається та росте над самим собою. А допоможу йому в цьому харизматичний Макл Кітон, котрий із мінімуму приділеного йому часу в фільмі витягує той максимум, який лише можливий. Якщо хтось досі кричить про вирізані сцени в «Загоні Самогубців», просто погляньте на Кітона, котрому не потібно багато часу, аби показати справжній клас акторської майстерності.
Тор 3: Раґнарок
Ми вже встигли «обсмоктати» цей фільм з усіх боків і я не відмовлятимусь від своїх слів про нього. Це чудовий розважальний фільм, котрий захоплює тебе повністю, занурює в свої події із головою. І, нехай, в ньому не було нічого надто глибокого (а те, що було, настільки перекривалось легким темпом та жартами, що з першого разу непомітне), втім це не робить фільм гіршим. Якщо ви хочете розважитись не перенапружуючи мозок, тоді «Тор: Раґнарок» – те що треба. І при цьому фільм не дурний чи примітивний, просто він дуже легкий. І теж вартий вашої уваги. А нашу повну рецензію на фільм ви можете почитати за ЦИМ посиланням.
Ліга Справедливості
Ну що я можу сказати? Я люблю аутсайдерів і бажаю їм перемоги. Втім Ліга Справедливості викликала в мене, переважно, позитивні почуття при перегляді і я не розумію всієї тієї ненависті, що вилилась на фільм.
Ліга Справедливості – фільм доволі одноразовий, і таким його справді зробили масові перезйомки та глобальний розріз фільму в анфас та в профіль. Втім це все ще досить непогане розважальне кіно, котре представить вам улюблених супергероїв на широкому екрані і, по більшій мірі, доволі крутими.
Збірні архетипи коміксових персонажів тут дотримані в прийнятних пропорціях згідно першоджерелу. Легкий гумор (канонічно саркастичний Бетмен), хороші діалоги та кілька вражаючих екшн-сцен зроблять ваш вечір приємним, якщо ви вирішите передивитись (чи подивитись вперше?) цей фільм. Головне – не очікуйте від нього нічого надто масштабного та геніального. Ліга Справедливості – не шедевр, втім простий та лінійний, досить хороший розважальний фільм, котрий отримав велику долю критики від двох типів фанатів: тим, хто оглядається на Месників і каже «в них краще», і тих, хто оглядається на Месників і каже «а нашо ви так робите?».
Погляньте на фільм простіше і можливо він вам сподобається. Однак, якщо ви все ж вважаєте фільм поганим – ваша справа, і я поважаю вашу думку. Адже в цьому є щось неймовірне. Те, що ми, фанати, можемо мати абсолютно різні погляди на фільми, любити одні й не любити інші з абсолютно різних причин. Одні обожнюють третього Тора за його комедійність, інші з а це ж його й критикують. І при цьому ми можемо поважати один одного і сміливо висловлювати наше захоплення чи наше «фе» щодо тої чи іншої картини.
Попереду нас чекає захопливий 2018 рік, в котрому нам представлять аж 10 супергеройський прем’єр! І ми з вами обов’язково за ними слідкуватимемо, ходитимемо в кіно та обговорюватимемо кожен фільм.