Огляд на детективний роман Стівена Спотсвуда “Удача любить мертвих”

Стівен Спотсвуд

Ви коли-небудь задумувалися про Шерлока Голмса і Ватсона у жіночому образі? Ніт?! Тоді гайда у книжковий магазин, щоб придбати цей детектив від сучасного автора! Адже Ліліан і Вілл точно триматимуть вас у напрузі до останньої сторінки книги!

Цей роман трапився на мої очі цілком випадково (чесно кажучи, мене зачепила назва, нічого не вдію, коли бачу у назві книги щось пов’язане із мерцями). Готові!? До вашої уваги детективний роман “Удача любить мертвих” від сучасного автора Стівена Спотсвуда.

Про автора:

Стівен Спотсвуд — американський журналіст, драматург і викладач театру, проживає у Вашингтоні, окрузі Колумбія. Він відомий як автор численних драматичних творів. Паралельно зі своєю творчістю, як журналіст, він зосереджується на публікаціях про наслідки війн в Іраку й Афганістані та на подвигах поранених ветеранів. Крім того, його роман “Fortune Favors The Dead” був опублікований видавництвом Doubleday у жовтні 2020 року.

Огляд книги “Удача любить мертвих”

Обкладинки до новели “Удача любить мертвих” (зліва — американська версія, праворуч — українська)

“Удача любить мертвих”– це захоплююча та витончена містика, написана в стилі великої класичної літератури, що вводить читачів у світ незвичайного жіночого детективного дуету Пентекост та Паркер.

“Будь настільки обачною, наскільки вважаєш за потрібне, — сказала вона мені. “Але не заперечуй, хто ти є. Завжди знайдеться хтось, хто захоче тебе принизити. Не робіть за них їхню роботу”.

(с) Стівен Спотсвуд, “Удача любить мертвих”

Коротко про сюжет:

Ви опинитеся у Нью-Йорку 1945 року. Віллоуджин “Вілл” Паркер вже три роки є помічницею відомого детектива Ліліан Пентекост. Раніше вона була підлітком-втікачкою та працювала у мандрівному цирку. Тепер Вілл використовує свій особливий набір навичок, щоб розслідувати злочини, протистояти злочинцям та бути правою рукою пані Пентекост, яка хворіє на розсіяний склероз.

Цей американський детектив змусить вас спостерігати за дуетом, який відправиться розслідувати вбивство Ебігейл Коллінз, яку знайшли забитою до смерті кришталевою кулею після вечірки на Гелловін у її будинку. Ба більше, її тіло було на тому ж самому кріслу, де її чоловік вже помер від вогнепального поранення рік тому. З чутками про мстивого духа її чоловіка (бо хто ще міг потрапити в зачинену кімнату?), сім’я вирішила доручити детективам знайти відповіді, які поліція не змогла знайти. Однак це не так просто, як здається, особливо коли з’являються повідомлення від мертвих, загадкова духовна медіумка та Бекка Коллінз, приваблива донька загиблого, в яку Вілл закохається. Коли стосунки Вілл та Бекки виходять за межі професійних, детективка опиняється в небезпеці та розуміє, що саме вона може стати наступною ціллю вбивці…

“Тримайтеся міцно за те, що можете, поки можете. Кращого світу немає. І ніколи не буде. Якщо тільки ми не виживемо”.

(с) Стівен Спотсвуд, “Удача любить мертвих”

Чому варто прочитати цей детектив?

Якщо ви палкий шанувальник детективів, то можете скептично поставитися до доробку Спотсвуда. Варто сказати, що детективи — це завжди жанр, щоб подумати. Королева детективів та створювачка класичних персонажів детективної літератури — Еркюля Пуаро та міс Марпл — Агата Крісті. Її стиль бездоганно простий (я фанатка її легкого пера). Чому я її згадала, бо це елементарно, Ватсон! Стівен Спотсвуд мені нагадав її стиль: легко, просто та цікаво! Звичайно, нового ровера письменник не створив, хтось вважає, що він просто зробив алюзію на класичні твори, лише поміняв гендери (а до цього ми ще з вами повернемося).

Однак, на мою скромну думку, автор не зміг повністю розкрити персонажів, сюжет та антураж, але все ж будьмо добрими поліціянтами (можливо, автор ще тільки починає свій творчий шлях, і майбутні книги змінять нашу думку). У книзі міститься багато (важливих) тем, таких як фемінізм, гомосексуальні стосунки, спіритичні сеанси та інші, але звичайно, вони могли бути краще розглянуті та розвинуті.

Циркачка Вілл Паркер — це моя (приготуйтеся, бо зараз буде модне тінейджерське слово) крашиня. Не знаю, ця рудо-кучерява пані точно (та будьте стовідсотково певні) візьме ваше читацьке серденько харизмою і дотепним гумором. Точно! Гумор у цій книзі досить непоганий, але мені здалося, що до кінця книги його ставало дедалі менше і менше… Хоча на початку були моменти від яких я посміялась (ба більше, підкреслила обережно олівчиком).

АЛЕ! Я все ж щаслива, що сучасний письменник Стівен Спотсвуд зміг у цю (знову ж таки) антуражну атмосферу гарненько (я б навіть сказала, що невимушено) вписати чудові сучасні виклики суспільства (так, можливо не круто прописані, але це вже захоплює). Ви мусите прочитати цю новелу, бо це підтримка сучасного нового автора та його неперевершеного детективного доробку! Та ви просто погляньте на його пост в Інстаграмі про перекладені українською мовою книжки:

Джерело: Instagram Стівена Спотсвуда

Схожі записи