Відкрийте для себе світ Тінтіна: калейдоскоп культур, таємниць та безмежного гумору

Серія коміксів про пригоди Тінтіна

Ви перекладаєте те, що у вас написано на футболці? Якби я не поцікавилась, що за маленьке лого у мене на футболці написане, то цього огляду ніхто б не читав. Сьогодні пропоную вам усім зануритися у цікаву подорож з одним цікавим допитливим репортером, на ім’я Тінтін з характерним для нього кумедним чубчиком.

Батько коміксу про Тінтіна

Автор Тінтіна

З ранніх років у батьків був лише один спосіб змусити Його мовчати: дати йому олівець і папір. Так ріс майбутній митець — Жорж Проспер Ремі, відомий також як Ерже́ — бельгійський франкомовний художник і журналіст, автор коміксів.

Початок створення Тінтіна та політика

Для творчих людей потрібно завжди рухатися, надихатися і створювати. Ерже був зачарований новими техніками у своєму творчому середовищі, такими як використання мовних бульбашок, які можна було знайти в багатьох американських коміксах.

Був собі такий хлопчик-репортер, який став справжнім феноменом! Бельгійський художник створив персонажа Тінтіна – юного репортера, який разом зі своїм вірним фокстер’єром Сніжком мандрує світом. Цей образ багато в чому ґрунтується на попередньому персонажі Ерже, Тоторі, а також на його браті Полі.

Спочатку Тінтін мав вирушити до США, але редактор журналу “Le Petit Vingtième” Жорж Валлез запропонував йому подорож до радянського союзу. Так з’явився перший комікс – “Тінтін у Країні Рад” (не рекомендую читати коментарі під цією книгою на Goodreads), який згодом став книгою-коміксом. Хочу додати, що це була перша пригода Тінтіна, і вона дійсно може здатися недолугою та грубою. Ви запитаєте про що ця пригода? Тінтін потрапляє до “світу радянщини”, щоб написати репортаж як насправді там живуть люди. Більшовики чинять йому перешкоди, намагаються заарештувати, але він виконує місію. Ерже мало, що знав про радянський союз, тому більшість сцен доробку виглядають неправдоподібно.

Наступні пригоди Тінтіна – “Тінтін у Конго” та “Тінтін в Америці” — відображали тогочасні політичні та соціальні настрої. “Тінтін у Конго” мав колоніальний характер, а “Тінтін в Америці” — критикував капіталізм. Пізніше, у повоєнний період, комікси стали менш політизованими.

Популярність Тінтіна вивела його за межі Бельгії. Комікси про його пригоди друкувалися в інших країнах, а сам персонаж став справжнім феноменом.

Цензурна Лайка від капітана Хеддока

Так, це просто цікавий рандомний момент у цьому огляді, який вас дійсно може зацікавити (авторка цієї статті поганого не навчить). Цензурна (!) лайка або метод капітана Хеддока. Так звали одного із героїв коміксів про Тінтіна. Однією з яскравих рис капітана була його виключно цензурна лайка, що складалась із морських термінів. 

Приклади цензурної лайки на всі випадки життя:

  • Мільярди пухирчастих молюсків! (Це класична, вже згадана).
  • Десять тисяч громоподібних тайфунів! (Ще один культовий вислів Хеддока).
  • Мільйони багатоніжок! (Це додає трохи моторошного відчуття повзання).
  • Швабські Шмаркачі! (Тут використовується старий добрий піратський сленг).
  • Вагон Каракатиць! (Трохи більш незвично, але все ще по-морському).
  • Вагон дурниць! (Фокусується на абсурдності ситуації).

Екранізація Пригоди Тінтіна: Таємниця «Єдинорога»

Фільм Стівена Спілберга, знятий у форматі 3D за допомогою методу motion capture (з англ. захоплення руху), мав свою прем’єру у Бельгії 22 жовтня. Український прокат «Пригоди Тінтіна» стартував 3 листопада 2011 року.

Цей мультфільм є екранізацією трьох альбомів коміксів Ерже:

  • «Краб із золотими клешнями» (1941).
  • «Таємниця „Єдинорога“» (1943).
  • «Скарби кривавого Рекгема» (1944).

Якщо ви шукаєте ностальгічну втечу чи знайомство зі світом коміксів, пригоди Тінтіна знайдуть щось для кожного. Ця дійсно щира та добра серія коміксів бельгійського художника, який любив свою справу, змусить вас бути напарником головного героя, сміятися і прагнути приєднатися до Тінтіна в його наступній пригоді.

Тінтін і Альф-Арт” 

Найвідоміша та найсуттєвіша робота“Пригоди Тінтіна“, стала для Ерже сенсом життя, яку він писав та ілюстрував з 1929 року до своєї смерті в 1983 році, залишивши двадцять четверту пригоду “Тінтін і Альф-Арт” незавершеною. Художник залишив свій слід, а його слід став сильним впливом на комікси, особливо в Європі.

Отож, висновок цього огляду буде таким: інколи цікавтеся, що у вас написано на футболці, бо може то є щось велике і за цим стоїть чийсь Всесвіт…

Схожі записи