Коли класика стає крутою: “Гордість і упередження і зомбі” або Феномен мешапу

гордість і упередження і зомбі

Слухайте, а що буде, якщо додати до класичного (не) нудного роману гострої приправи? Ну, наприклад, як щодо…щодо зомбаків (*достатньо перчиків на упаковці соусу*)? Це завжди весело, особливо, коли хочеться знати сюжет і не заснути ще на першій сторінці… Вихід завжди є, дякувати Святій Галактиці, що надихнула Сета Грейм-Сміта зробити мешап (міксований жанр в якому за основу взяті реальні історичні особи чи літературні твори, але про це згодом) на доробок Джейн Остін “Гордість і упередження”. 

“Гордість і упередження і зомбі” – пародійний роман Сета Грема-Сміта, який побачив світ у 2009 році. Це химерне поєднання класичного роману Джейн Остін «Гордість і упередження» 1813 року і сучасної фантастики про зомбі, яку всі так люблять (напевно, що там “…і мертві підуть”?).

Бла-бла-бла, тут багато зомбі, упередженості трошки гордості та Кайдашевої сім’ї, нумо гортайте далі…

Хто ти такий Сет Грей-Сміт?

Мушу попередити, що цей кумедний опис я нахабно скопіювала, щоб ви похіхікали разом зі мною (і мені не соромно):

Сет виріс у Коннектикуті, читаючи Стівена Кінґа з надто раннього віку та змушуючи своїх друзів зніматися у домашніх фільмах жахів. Він написав три романи-бестселери New York Times (і ще один, який провалився, але отримав хороші відгуки). Час від часу він пише або продюсує фільми…У нього чудова дружина, двоє чудових синів і два комічно тупі собаки.

джерело

Що таке літературний мешап?

Мешап(ніт, не будемо ми тут з вами слухати мешапи зі степанамигігами) – жанр літератури, в основі якого лежить інтеграція класичного твору або історичного сюжету з фантастичними елементами. Основні сюжетні лінії й стилістика твору при цьому зберігаються, але видозмінюються через упровадження в оповідь таких фантастичних фігур, як вампіри, перевертні, зомбі, демони, роботи тощо.

Завдяки цьому талановитому пану, як Сет — світ пірнув у культурний шок. Успіх “Гордість та упередження та зомбі” взяв свій старт, відкриваючи двері для інших творчих поєднань класичних творів чи історичних персонажів з горор тематикою:  

  • Бен Г. Вінтерс — «Почуття і чутливість і Морські чудовиська», «Андроїд Кареніна»;
  • Віра Назарян — «Менсфілд-парк і мумії», «Нортенгерське абатство і янголи й дракони»;
  • Вейн Джозефсон — «Емма і вампіри».
  • Білл Чолгош — «Пригоди Гекльберрі Фінна і зомбі Джима»
  • Портер Гренд — «Маленькі жінки й перевертні»
  • Лінн Мессіна — «Маленькі вампірські жінки»
  • Аманда Ґрейнд — «Містер Дарсі, вампір»
  • А. Е. Мурет — «Королева Вікторія: Мисливець на демонів»

Кайдашева Сім’я проти зомбі — найкращий український літературний мешап

Так, не пес Патрон vs Nirvanna, але теж непогано. Містична повість за мотивами (майже) однойменного твору Івана Нечуя-Левицького вийшла друком у 2021 році, автор цього літературного дітища Олексій Декань. Ба більше, книга вийшла у двох альтернативних обкладинках: в авторському виконанні, та в оформленні художника Андрія Данковича, автора коміксу “МОР” та “Саркофаг”.

Коротко про сюжет “Гордість і упередження і зомбі”

Усім відома істина, що зомбі, не позбавлений мізків, завжди прагне здобути ще більше мізків

На початку 19-го століття в Англії розпочалася епідемія зомбі. Місис Беннет намагається знайти для своїх дочок гарну заможну партію. Вони вирушають на бал, де зомбі (упс, як несподівано, трясця) нападають на усіх присутніх, проте милунка Джейн не гає часу і зближується з містером Бінглі. Елізабет зустрічає Дарсі, і під час атаки вони використовують бойові навички. Джейн отримує запрошення в Незерфілд, але на шляху туди нападають (ану, вгадайте хто:)) зомбі. Після її поранення вона залишається в Незерфілді. Елізабет спілкується з містером Бінглі й Дарсі. Джейн повідомляє, що Бінглі хоче одружитися з її сестрою. Коли зомбі атакують місто, Беннети зустрічають Вікхема (знаю, занадто багато імен, і ви трохи заплутались, але життя бентежне). Елізабет планує помститися Дарсі за розлучення Джейн. Але під час конфронтації Дарсі отримує поранення, і вони миряться. Елізабет подорожує з тіткою та дядьком, борючись із зомбі. У Пемберлі вона знову зустрічає Дарсі, який рятує їх від зомбі. Змінене ставлення Дарсі робить враження на Елізабет. Пізніше виявляється, що Дарсі врятував родину Беннет, розплатившись за Лідію. Елізабет і Дарсі вирішують знову вийти за межі своїх конфліктів. Вони одружуються і готуються до подальшого виживання у світі, постійно брудному від зомбі світі.

Ще трошки про обкладинку…

Ліворуч оригінальна обкладинка Еріка «Дугі» Горнера є «зомбуванням» картини Марсії Фокс, написаної Вільямом Бічі.

Читаймо класику не нудно!

Кадр із фільму “Гордість і упередження і зомбі”

Дорогий читач, якщо ти досі читаєш мої літери, то вітаю, ти дійшов фінальної точки, і я завербувала тебе читати класику із перчиком! Чому б і ні? А я пішла замовляти книгу “Кайдашева сім’я і зомбі”, бо “Дракула“, здається вже був…

Схожі записи