Найкращі книги Стівена Кінґа. Вони вам точно сподобаються!

Найкращі книги Стівена Кінга

Ніт, можете не надіятися, що ця підбірка книг складається із думок книжкових експертів, але вона складається із думки книжкового хробака (себто мене). Життя бентежне, але Кінґа тре читати, бо це базована база, отак я вам скажу!

Нумо зануримось у світ справжніх горорів і вирву жаху людської подоби — друге це саме те, про що останнім часом пише король жахів, а що нам доводиться ще робити? Правильно, читати, багато читати! Пропоную до вашої уваги суб’єктивну підбірку найкращого чтива від дядька Стівена!

Мушу попередити, що я спеціально уникала найвідоміші його доробки (Темна Вежа, Воно, Мізері, Зелена Миля тощо)

Керрі

Керрі

Сюжет:
Історія старшокласниці Керрі Вайт, яка поступово виявляє, що має телекінетичні здібності. Придушена владною, релігійною фанатичкою матір’ю та мучена однолітками в школі, її намагання прилаштуватися до суспільства призвели до драматичної конфронтації під час випускного вечора. 

Джерело: офіційний сайт “Стівена Кінга”.

Ставите собі питання з чого почати читати Стівена Кінга? Все дуже просто — з його першого опублікованого роману — “Керрі” — з якого почалась його письменницька кар’єра, тому логічно почати й вам свою легку симпатію із цієї книженції (вона маленька і цікавенька). Свята Галактика, бережи дружину Кінґа Табіту, яка знайшла чернетку роману у кошику для сміття і змусила цього дядька доопрацювати її.

Сплячі красуні

Сюжет:

У майбутньому — настільки близькому, наскільки це можливо — жінок підстерігає таємничий вірус «Аврора», який занурює їх в білий кокон та змушує спати. Цей вірус блискавично вражає весь світ, спричиняє паніку та розпалює ворожнечу в суспільстві США. Генеза цієї хвороби має якийсь таємничий зв’язок з маленьким містечком Дуллінг регіону Аппалаччі західної частини штату Мен, нещодавно там з’явилася таємнича Євка Блек, яка має імунітет до хвороби. Згодом місцеві жителі почали підозрювати Євку в створенні злих чарів, які спричинили сонний вірус…

“Сплячі красуні” — крутецька книга, ба більше, написана із сином Кінґа — Овеном. Це досить феміністична історія про світ, де казка про Аврору стає реальністю. Не спати — головний девіз цієї книги. Обіцяю, що до останнього ковточка літер, ви хотітимете дізнатися, що буде із чоловіками без жінок.

П.С.: дивина, що я почала читати її, коли у світі панувала пандемія ковіду.

Інститут

Сюжет:

Посеред ночі, в будинку на тихій вулиці в передмісті Міннеаполіса, зловмисники вбивають батьків Люка Елліса, а його самого викрадають… Люк прокидається в якомусь місці яке називають «Інститут», у кімнаті, яка нагадує його власну, тільки без вікон. Поруч з дверима інші такі ж двері, за якими знаходяться особливі діти з надзвичайними здібностями (телекінез, телепатія), і яких так само викрали. Вони знаходяться у частині будівлі, що називають «Переднім боком». Інші, як дізнається Люк, опинилися на «Зворотному боці». Якщо діти роблять, що їм говорять, то отримують жетони для снекових автоматів. Як говорить нова знайома Люка, Інститут це пастка для тарганів: «Ти можеш туди потрапити, але не можеш вийти».

В цій зловісній установі директор, місіс Сигсбі і її співробітники безжально витягують з дітей їхні екстрасенсорні здібності. Тут не можна баритися. Або ти підкоряєшся, або будеш жорстоко покараний. Все нові й нові жертви зникають на «Зворотному боці», і Люк все більше зневіряється і втрачає надію покинути це місце. Адже ніхто ще не тікав з Інституту…

Цей роман присвячений безвісти зниклим дітям. Передмова Кінґа мене розчулила, і взагалі книга залишила цікаві роздуми та висновки.

Та що породжує вогонь та Згодом

Сюжет:

Студент Енді Макґі за двісті доларів погодився стати учасником наукового експерименту секретної Контори, в результаті якого він отримав властивість навіювати іншим свої думки. Його дочка — Чарлі Макґі  успадковує від нього цей дар, а також у неї виявляється здатність до пірокінезу. Зав’язкою розвитку дій у романі стає бажання Контори використати дитину у своїх цілях і бажання батька врятувати дочку.

Сюжет:

Головний герой роману — хлопчик Джеймі, який має здібність бачити людей, що нещодавно померли, та говорити з ними. Покійники зобов’язані відповідати чесно на слова Джеймі. Мама хлопчика, коли дізналася про цю здібність, сказала йому нікому не розповідати про вміння. Проте таємницю не вдається зберегти. Про незвичайні здатності хлопчика дізнається подруга мами – працівниця поліції. Вона намагається використати вміння Джеймі у власних цілях.

Не знаю чому, але мені дуже подобається естетика “чудо-дітей” у Кінґа. Здавалося, що вони маленькі, але такі дорослі у вчинках.

Необхідні речі

Сюжет:

У містечку Касл-Рок з’являється крамниця «Необхідні речі». Її власник, Ліленд Ґонт, може запропонувати покупцеві будь-яку забаганку або навіть мрію всього життя за символічну ціну. На додачу до грошей Ґонт просить утнути невеличкий… жарт. Але невинні пустощі дедалі частіше обертаються на жахливі події. Шериф Алан Пенґборн — єдиний, ким таємничий продавець не здатний маніпулювати. Що має на меті власник «Необхідних речей»? І ким насправді є Ліленд Ґонт?..

У кого не запитаєш про його улюблену книгу Кінґа, більшість відповість — “Необхідні речі”, і ви знаєте, я не здивована, бо це дійсно та сама книга, яка змушує подумати, наприклад, про синдром накопичення речей та жахнутися від людей, які здатні на щось потворне заради “хотілки”. У того чоловіка дійсно є все, навіть ваше бажання прочитати цю книгу, проте чи готові ви виконати одну його послугу…

Казка

Сюжет:

Сімнадцятирічний Чарлі Рід, який дитиною втратив матір, однак навчився давати собі раду, ще й доглядати за батьком-алкоголіком, порятував відлюдькуватого сусіда Говарда Боудітча та найнявся до нього на роботу. Саме там хлопець знайшов собі вірного друга — собаку Радар. І це була б звичайнісінька історія, якби не загадковий сарай біля будинку містера Боудітча, зсередини якого час від часу долинають дивні звуки… У який світ потрапить Чарлі через виявлений у сараї портал і проти якого зла йому доведеться боротися? Ідея цієї “казки”, як і будь-якої іншої, напрочуд проста й очевидна: будь добрим і відважним, герою, любов здатна подолати все, навіть у найтемніші часи…

Перша думка про цю книгу: “Йой, а це точно Стівен Кінґ?” Король жахів у цій книзі стає казкарем не гірше Братів Грімм. Неймовірна та фантастична історія про добро та зло для ДОРОСЛИХ. Інколи у нашому бентежному житті не вистачає гарної казочки на ніч….

Крістіна

Сюжет:

Арні Каннінгейм — невдаха, до того ж, у нього жахливі вугрі. Майже всі знущаються над Арні, крім його єдиного друга Денніса. Але одного разу Арні закохується. У машину «Plymouth fury» 1958 року випуску.

Зазвичай автомобілі в такому стані відправляють на звалище. Але Арні все одно купує Крістіну, як назвав її попередній власник, старий мізантроп Ролланд Лебей. Арні, можна сказати, «одружується» на ній. Деннісу чомусь відразу не подобається цей автомобіль, незабаром він дізнається, що через Крістіну загинули дружина і дочка Лебея — але Арні занадто захоплений своїм придбанням, і його дружба з Деннісом дає тріщину. Арні ставить Крістіну у гараж і починає приводити її до ладу. Причому, у міру того, як змінюється вигляд Крістіни, змінюється і Ерні. Він стає упевненіший у собі, може бути, навіть трохи жорстокий. У нього обличчя, нарешті, очищується від вугрів. Ерні знайомиться з красивою дівчиною, і вона закохується в нього…

Але Крістіна не терпить ніякого суперництва. Вона ні з ким не збирається ділити Арні, і тих, хто постане на її шляху, вона буде вбивати…

Ви мені скажіть, що може бути більш стрьомне, як машина, яка закохана в тебе і намагається вбити твою справжню людську дівчину??? От і я не знаю… Тут Кінґ зробить все, щоб ваше волосся стало дибки!

Бу! Думаю, що ви надивилися на класні книжечки від Стівена Кінґа і готові обрати щось для себе. Ба більше, цей список у стані доповнення…

Схожі записи