Носферату — модний іконічний вампір? Огляд-подорож до батьківщини вампірів

носферату

Романтизуєте вампірів? Питаєте кільканадцятий раз в Едварда Каллена як давно йому вже 17 років? Навіть у спекотну ніч закриваєте свою шию ковдрою, щоб блідолиций часом не поліз обніматися і пити коктейль із вашої крові? Бррр! Одного разу, Брем Стокер створив щось геніяльне і жахаюче! Класичний горор про графа Дракулу є і ниньки безсмертним, як і його головний герой. Скільки ж тих адаптацій про вампірів було створено? 9 чи 10? Рахувати у тисячах, а чи може у мільйонах? Збирайте свої валізи, бо ми вирушаємо до містичної Трансільванії у пошуках стрьомного кровопивці (будь ласка, бережіть свою шию — не продує, але вкусить може).

Тінь графа Орлока непомітно пробирається до нашого вікна…

На жаль, прибули ми вночі, боїтеся темряви? Якщо ніт, то пропонуємо вам почитати троха про темряву Кінґа по дорозі до графа.

Носферату (Nosferatu), створений Prana Film (була короткочасною німою німецькою кіностудією), є несанкціонованою адаптацією роману Брема Стокера “Дракула” 1897 року. У фільмі були змінені імена та деталі, наприклад, графа Дракулу перейменували на графа Орлока, а потім на Носферату. Якщо брати етимологію імені вампіра, то це слово походить від румунського “Nesuferitu`”, що означає “нестерпний”. Варто додати, що ці зміни були зроблені для уникнення порушення авторських прав. Ба більше, фільм спеціально адаптували для німецької авдиторії, щоб побудувати “місток” між фільмом та глядачем. Хоча, ця вампірська рапсодія грала не довго, бо до суду з’явилися розлючені спадкоємці пана Стокера, літературного батька Дракули, й наказали знищити всі копії стрічки. Але сталося щось містичне! (Ви теж зараз відчуваєте неприємні холодні дрижаки?) Стався “хеппі енд” для німецької кіностудії, адже все ж декілька копій збереглися. Тому не дивуйтеся, що вампір, на ім’я Носферату вважається і досі впливовим шедевром жанру горорів. (Спочатку Носферату, а потім — Едвард Каллен.)

Цікавий факт про режисера студії Prana Film :

Хоча студія планувала створювати фільми на окультні та надприродні теми, “Носферату” став її єдиним фільмом, оскільки незабаром після його виходу студія оголосила про банкрутство.

І чекайте, це ще не все!

Мурнау (режисер) стверджував, що на знімання фільму про вампірів його надихнув військовий досвід: взимку 1916 року сербський фермер розповів йому, що його батько був вампіром (я повірила, а ви?). Як довічний учень і прихильник окультивних штучок під магічним іменем Майстер Паціцій, Мурнау наповнив “Носферату” герметичним і містичним відтінком. Наприклад, контракт між графом Орлоком і Ноком був заповнений енохіанськими, герметичними та алхімічними символами. Мурнау також розробив зовнішній вигляд Орлока, декорації, костюми, грим та рекламу фільму. Словом, чоловік віддався із душею, що не дивно, бо це шедевральний жахастик, погодьтеся!

Характеристика Носферату:

Кадр із фільму “Що ми робимо у тінях” . Віаґо прийшов будити Петіра.

Носферату або граф Орлок входить до касти вищих вампірів, є надзвичайно потужним упирякою й одним з найсильніших вампірів на Землі. Що ж він за тип немертвого такий? Га? Нумо розбиратися! Поки чудовисько лізе до нашого вікна, пропоную вам його краще його роздивитися. Режисер вирішив зобразити графа Орлока з гачкуватим носом, довгими нігтями, схожими на кігті, і великою лисиною, порівнюють зі стереотипними карикатурами на євреїв (часів створення Носферату) та щурами, які розносили чуму (ми можемо побачити цей момент у фільмі). Немертвий вампірчик має все ж свої мінуси — він старіє. Ба більше, кіностудія відійшла від класичного методу вбивства вампіра (вбивання кілок у серце), вони вирішили викликати сонечко на віконечко і, щоб блідолиций згорів від сонячного проміння. Цікавий підхід, напевно…

Якщо ви вже почали гуглити, де придбати набір для юних мисливців на вампірів, то чекайте, бо ми ще не поговорили про здібності Носферату!

Які здібності у Носферату:

Носферату зберігає багато своїх людських здібностей, попри свій трошки неживий стан… Такий вампірко, як цей має дійсно надзвичайну силу та швидкість (знову уявила Едварда, який із Беллою бігає по лісі), а їхні руки мають кігті, здатними завдати значної шкоди. Ці істоти володіють вампірськими здібностями, такими як:

  • здатність висмоктувати кров;
  • контролювати волю інших;
  • протистояти певним видам шкоди та регенерувати;
  • можуть переміщувати великі об’єкти лише за допомогою концентрації (себто телекінез);
  • здатні перетворюватися на рій дрібних істот, подібно до здатності вампірів змінювати форму.

Носферату проти Дракули — хто крутіший?

Кровні браття! Один балакучий екстраверт, а інший — мовчазний інтроверт (амбівертам тут не бути). Мабуть, що це найголовніша відмінність цих двох вампірів. Після виходу фільму Мурнау виникли дві лінії кінематографічних вампірів. Перша — сумний, самотній вампір Мурнау, символ хвороби й чуми. Друга — еротичний і спокусливий Дракула, який з’явився у фільмі Universal Studios 1931 року з Белою Лугоші. Вампір Стокера зовсім не сексуальний; його описують як волохатого і неприємного на запах. Він — хижак, який нападає без згоди. Дракула — іноземний загарбник, що прибув до Лондона захопити нову землю. У фільмі Мурнау вампір символізує голод, хворобу, самотність і темряву. Носферату ніколи не залишав свою батьківщину до приїзду адвоката, який продає йому маєток біля моря. На відміну від товариського Дракули, замкнутий Носферату не любить гостей і вважає адвоката своєю їжею.

Граф Дракула (фільм 1992 рік)

Сучасні адаптації Носферату:

Нині в Internet Movie Database налічується 515 фільмів і телевізійних робіт, в яких персонаж Дракули з’явився з 1922 року. Білл Скашгорд та Лілі-Роуз Депп зіграють у горорі від Еггерса “Носферату”, як вам акторський склад? Мені здається — це буде щось!

Фільми про Носферату не намагаються спокусити глядачів на темну сторону або показати, як темрява може здаватися правильною, але насправді є хибною. Вони роблять вампірів по-справжньому відразливими, викликаючи не огиду чи страх, а скоріше жалість. Носферату не має джентльменських манер, привабливого зовнішнього вигляду чи маніпулятивних здібностей, які часто притаманні іншим вампірам (він навіть не усвідомлює їх існування). Носферату — це істота зі світу немертвих, нечисті та просто міфологічного всесвіту. На відміну від Дракули, похмурий і самотній Носферату не знає, як перетворити свої пориви на гру. Фільми про Носферату показують, що бути вампіром — це жахливо, що вічний голод і бажання — це доля гірша за смерть.

Наша мандрівка закінчилась, дякую за компанію і смачну криваву Мері! Мушу бути відвертою, поки ви читали цей текст вам зробили “кусь-кусь”, тепер ви літературний блідолиций… О ні! Ви голодні?! Ви хочете нову статтю-огляд? Гаразд-гаразд, я щось придумаю, ваша покірна авторка-фамільярка, бггг.

Схожі записи