Відкрийте для себе світ магічного реалізму: підбірка книг, яка вас здивує!

підбірка книг магічного реалізму

Література — це цікава платформа, куди можна скидати найцікавіші плоди нашої уяви й створювати унікальні світи. Автори та авторки пишуть не лише світові бестселери, але й створюють цікаві літературні напрямки. Наприклад, п’яним батьком брудного реалізму вважають Чарльза Буковскі, королем жахів — Стівена Кінґа, а майстром легкого пера жанру фентезі — Террі Пратчетта. Неймовірно, правда ж? Ми пропонуємо вам ознайомитися з не менш цікавим і досить популярним жанром — магічний реалізм, який є умовним балансом між реальністю і світом сповненим чудес.

Зацікавились більше магічним реалізмом? Обережно, не перетворіться у чорного мага! Натомість пропонуємо вам почитати нашу статтю про магічний реалізм та нахабу голуба у творчості Зюскінда.

“Сто років самотності” Габрієль Гарсія Маркес

Блискучий бестселер, знаковий роман, який розповідає історію життя родини Буендіа та їхнього містечка Макондо впродовж ста років. Ви точно повинні ознайомитися із цією книгою, бо вона багата на елементи та образи різних міфів. 

Логічно вважати, що провідною темою цієї книги є самотність, адже з нею зіштовхуються майже всі герої роману. Головними причинами є нездатність по-справжньому любити, що характерно для майже всіх членів роду Буендія, внутрішня і зовнішня сліпота, непорозуміння з навколишнім світом та відірваність від людей.

Цікаво, що й інші доробки Габрієля Гарсія Маркеса частенько мають “магічний” підтекст.

“Кафка на пляжі” Муракамі Харукі

Нумо я спробую вкрасти вашу думку? Перш ніж прочитати назву й опис цієї книги, ви подумали про Франца Кафку? Що ж… Ви не самотні, я теж… Якщо ви любите метаморфозу та японців, то ви обов’язково мусите прочитати цю книгу!

Країна сонячного сходу подарувала світу одного з найталановитіших письменників сучасності — Харукі Муракамі. Його творчість стала популярною на Заході відносно недавно, але книги Муракамі прагнуть купити читачі з різних країн і культур. Причина інтересу до його творінь полягає в особливому стилі написання та загадковості японської душі. Письменник став «вікном» для західного світу у японську культуру і духовність. Недомовленість у його творах вабить і заворожує, перетворюючи читачів на полонених його сюжетів і образів.

Про що ж сама книга? “Кафка на пляжі” — метафізичний роман, що розгортається навколо двох персонажів: підлітка Кафки Тамури, який тікає з дому, щоб уникнути едіпового пророцтва та знайти свою зниклу матір і сестру, і старого Накати, який не оговтався від воєнних травм та відчуває непояснений потяг до Кафки. Їхня подорож наповнена загадковими подіями та яскравими співучасниками: розмовами з котами, сутенером-привидом, повією, яка цитує Гегеля, солдатами з Другої світової війни та дощами з риби. Поступово розкриваються таємниці жорстокого вбивства і переплетені долі Кафки та Накати, коли один уникає своєї долі, а інший починає її самостійно.

“Океан у кінці вулиці” Ніл Ґейман

«Океан у кінці вулиці» — роман про дитинство та пам’ять. Історія про магію, силу розповідей і про те, як ми дивимося у вічі пітьмі, що знаходиться всередині нас. Також про страх, любов, смерть та сім’ю. Однак, фундаментально, я сподіваюся, що за своєю суттю це роман про виживання

Ніл Ґейман

Хто б що не казав, але Ніл Ґейман — це дійсно маг у світі письменництва. Кожна його книга — це портал у світ магії.

У книзі читача зустрічає неназваний оповідач, який повертається у своє рідне містечко, щоб відвідати похорони близької людини. Перед тим, він, однак, вирішує навідатись на ферму Гемпстоків, що знаходиться наприкінці вузької дороги. В часи його дитинства там мешкали одинадцятирічна дівчинка Летті Гемпсток, її мати Джінні Гемпсток та її бабуся Стара місис Гемпсток. Зайшовши в будинок, оповідач починає відтворювати в пам’яті страхітливі події, надприродні створіння та інші жахливі речі, що трапились з ним сорок років тому, коли йому було всього лише сім років. Для хлопчика, який потрапив у неймовірну небезпеку, єдиною надією на порятунок стає дівчинка Летті, яка стверджувала, що ставок позаду їхнього будинку насправді є океаном. «Цілком ймовірно це правда. Зрештою, її бабуся пам’ятає, як стався Великий вибух».

“Кохана” Тоні Моррісон

Сете народилася рабинею та втекла до Огайо, але через вісімнадцять років вона все ще не вільна. Вона витримала немислиме й не збожеволіла, але все ще перебуває в полоні спогадів про Милий дім, чудову ферму, де сталося стільки жахливих подій. Тим часом будинок Сете вже давно непокоїть злий, руйнівний привид її дитини, яка померла безіменною, і на надгробку якої є єдине слово: Кохана.

Сете намагається відбити минуле, але воно постійно відчувається в її пам’яті та в життіь її оточення. Коли приходить таємнича дівчина-підлітка, яка називає себе Коханою, жахлива таємниця Сете вибухає в сьогоденні.

“Дружина мандрівника у часі”Одрі Ніффенеггер

А що ви думаєте про романтичний магічний реалізм?

Це надзвичайна історія кохання Клер і Генрі, які познайомилися, коли Клер було шість, а Генрі тридцять шість, і одружилися, коли Клер було двадцять два, а Генрі тридцять. Це неможливо, але правда, тому що Генрі страждає від рідкісного захворювання, коли його генетичний годинник періодично перезавантажується, і він раптово потрапляє у своє минуле чи майбутнє. Зіткнувшись із цією силою, яку вони не можуть ні запобігти, ні контролювати, боротьба Генрі та Клер за те, щоб жити нормальним життям, надзвичайно зворушлива та незабутня.

Схожі записи