Комікс “Метабарони” [Що почитати?]

886097_10202093614044606_1752903307_o

Європейські комікси завжди відрізнялись певною сміливістю ідей, відносно своїх американських колег. Воно й не дивно, все ж коли супергероїка продається добре та приносить мільйони (особливо сьогодні), то мен мейнстрімовим коміксам доводиться завойовувати не лише любов читачів, але й свої місця на полицях. Практично завжди, коли втомлюєшся від цього мейнстріму, кілька хвилин пошуків по бібліотеці європейських авторів дарує нову книгу, яка дасть відпочити від звичної супергероіки. Власне тому і хотілося б розповісти вам про комікс «Метабарони», авторства Алехандро Ходоровськи (сценарій) та Хуана Хіменеса (художник).

metabarony_olivec

Читайте також: [url=https://olivec.info/statti/yaki-kasovi-zbori-ochikuyut-viinu-neskinchennosti.html]Які касові збори очікують “Війну Нескінченності”?[/url]

У далекому майбутньому існує клан воїнів Метабаронів. Кожен Метабарон – жива легенда, практично невразливий воїн, здатний самотужки знищувати армії та нищити флотилії. Нам пропонується простежити історію зародження клану Метабаронов та їх подальше існування на просторах Галактики. Комікс виданаєтсья сьогодні книгами, їх налічується дві. В кожній книзі по вісім розділів (коміксів), в кожному з яких ми спостерігаємо за життєвим шляхом того чи іншого Метабарона. Від народження і до моменту загибелі. Історія кожного Метабарона – живі міфи космічних масштабів.Все в найкращих традиціях древньогрецьких чи древньоримських міфів. От тільки в «Метабаронах» події відбуваються в межах космічного сетингу. Особистість кожного Метабарона – унікальна, цікава та заворожуюча.

metabaron_defaultbody

Алехандро Ходоровськи поставив перед собою мету створити унікальну космічну сагу, повну відсилань до мистецтва, релігії і тому подібного. В його історіях червоною ниткою проходить символізм, події часто гіперболізуються відносно сучасного розуміння подій, а напруження драматизму не спадає ні на секунду.

Один Метабарон жив лише заради помсти, але завжди мріяв про чисте кохання. Інший взагалі був позбавлений усвідомлення такого почуття, як любов. Третьому Метабаронові довелося доводити своє право володіння титулом такими методами, що вам і не снилося. Страждання і важкі випробування – ось що таке шлях Метабарона. Аавтор не боїться класти на плечі героїв нереальні страждання, шокуючи своєю сміливістю ідей, наприклад, використовуючи мотиви міфу про Едіпа або обігруючи тему інцесту найнесподіванішим чином. Іншими словами, символізм та сміливість – головні складові в цьому коміксі.

jodorowsky-jiminez-metabaron-cetacyborg-2

Всі події розгортаються в високотехнологічному космічному майбутньому, звідси і багата візуальна складова історії. Хуан Хіменес – художник дивовижного таланту, чиї ілюстрації схожі з обкладинками фантастичних книг минулого століття. Він має величезну увагу до деталей, від чого його графіка виглядає приголомшливо. Це стосується як глобальних космічних баталій, які розгортаються через кожні півтори сторінки історії, так і звичайного екшену, коли який-небудь Метабарон поодинці вирізає цілі армії ворогів. Спокійні сцени також намальовані зі скрупульозністю хірурга. Палітра фарб не багата на яскраві кольори, але фарба в кисті художника все одно створює картини, сповнені реалізму. І це без згадки барвистих зображень сцен насильства, чудовиськ і техніки.

jodorowsky-jiminez-metabarons-othon-2

«Метабарони» – епічна космічна сага в жанрі грімдарк. Похмуре майбутнє, виключно дорослий зміст, сміливі і провокаційні теми, чудовий малюнок, а масштабний і видовищний екшн сусідить з алюзіями на міфи і мистецтво. Така книга підійде любителям дорослої і серйозної фантастики з нальотом чарівності коміксів XX століття. Вам сподобається сетинг, якщо ви є фанатом франшизи «Зоряні Війни» чи Warhammer 40000.

Схожі записи