ABC та серіали MARVEL: що не так?

marvel-mcu-agents-of-shield-inhumans

Якщо ви уважно слідкуєте за кіновсесвітом MARVEL, котрий зумів розростись й на ТВ-індустрію, та якщо ви дивитесь картини (в тому числі й серіальні) не під значною дозою алкоголю, то мали помітити, що серіали на телеканалі ABC не те щоб зараз користувались особливою популярністю. Тепер там же стартував й серіал Нелюди (якщо брати до уваги дебют на ТВ), із котрим все теж не так добре, як МАРВЕЛ би хотілось. Більше того, обкладинка DVD видання серіалу «Нелюди» перетерпіла певні зміни. А власне, якщо раніше там зазначалось «перший сезон», то тепер написано «повний сезон». Чи означає це, що на першому сезоні студія й завершить розповідь про надлюдей? Не зовсім так.

Тут існує багато спекуляцій, однак здогадка на основі цього надпису – просто гіпотеза. Адже сама студія вже встигла обмовитись про другий сезон Нелюдей, а також додати, що є задумка та ідеї вже аж для третього сезону… Незважаючи на те, що ми досі не знаємо, чим завершився перший. (на момент написання статті не знали, тепер знаємо, і натяків на другий сезон поки немає).

Я, до речі, вже переглянув перші два епізоди. Вони вже є у відкритому доступі, тож ви можете переглянути серіал та скласти власну думку. Як на мене, тут є про що поговорити, все не так однозначно, але про це якось іншим разом. Лише скажу, що так, варто було просто запустити його на ТВ. А ще, якщо ви дочитаєте цю статтю до кінця, можливо зрозумієте й наступне: варто було знайти для цього інший телеканал.

inhumans-02

Телеканал ABC першим почав транслювати серіали в межах кіновсесвіту MARVEL. І це були, звичайно, Агенти ЩИТ. Вже наступного сезону телеканал представив нам також серіал «Агент Картер». Агенти тоді піддавались жорсткій критиці фанатів, на мою думку – абсолютно незаслужено. Справа у тому, що паралельно йому, на телеканалі CW, транслювався телесеріал «Стріла», за мотивами коміксів DC. Останній тоді вважався справжнім феноменом у сфері супергероїських телесеріалів. Таким собі «Темним Лицарем на серіальний розлив». На сьогодні «Стріла», як на мене, вичерпав себе, його нішу зайняв набагато більш якісний «Шибайголова», а сам серіал про героя із луком та стрілами – перетворився на дитячу буфонаду, але зараз не про нього. Тож рейтинги страждали. Однак, на мою думку, серіал був досить захопливим, яскравим, а різноманітні камео створювали особливий зв’язок із кіновсесвітом MARVEL. Чорт, навіть Нік Фьюрі завітав до серіалу! Чортів Семюель Л Джексон! А Сіф, подруга Тора, взагалі провела у серіалі цілу серію присвячену Асґардові! До того ж, серіал чудово заповнював сюжетні дірки у фільмах, доповнюючи історію деталями локальними, котрим було присвячено менше часу у фільмах кіновсесвіту MARVEL.

Огляд серіалу “Захисники”.

Але із часом легше не ставало. Серіал почав все менше черпати свої сюжетні лінії із фільмів, лише нагадуючи нам про відомих героїв без самих героїв. Як і «Стріла», серіал перестав бути актуальним в повній мірі, хоча й заслуговував на існування. Другий сезон чудово розбавив «Поглинач». Надалі серіал був максимально занудним, але його ненадовго рятував Примарний Гонщик, котрого більше не буде через фінансові причини. Але ж стаття не про це, так?

Агента Картер закрили, зараз на телеканалі транслюються Нелюди, котрі, за чуткою, можуть закритись, що не дивно, враховуючи негативну реакцію фанатів. Тож що не так?

Справа у тому, що телеканал ABC вже давненько хоче прикрити серіал Агенти ЩИТ, а от Marvel Studios категорично заборонили їм це робити. Ви спитаєте, як це “заборонили”? Ну, коли ви підписуєте із кимсь контракт на довгі роки, так буває. Тому подальше падіння якості серіалу абсолютно зрозуміла. Так теж буває, коли щось роблять «на відчепись». Із «Нелюдьми» та ж ситуація. Все ж серіал створювався в першу чергу для телеканалу, котрий очікував отримати в своє розпорядження свою власну «Гру Престолів» із блек-джеком та куртизанками. А отримав серіал котрий не хочуть дивитись фанати, а рейтинги його просто не виправдовують очікувань. Тож чому б не закрити серіал після першого сезону, запитаєте ви?

Справа у тому, що серіал виявився дуже затратним у виробництві, враховуючи, що його знімали для IMAX. Тож ці витрати потрібно ще буде покрити. А це для нас зовсім не добре, адже нас можуть чекати ліниві епізоди із низьким бюджетом, створені лише для покриву реклами в ефірному часі.

marvel_dc_series_olivec

Знаєте, в серіалі і без того спецефекти «не ахти», тим паче для такої епічної повісті, однак сценарій та історія досить цікаві, та й акторська гра на рівні. Я б хотів побачити, що із цього вийде врешті-решт. Є повно людей, котрим подобається серіал «Флеш», у котрого все куди гірше, адже сценарії до нього явно пишуть неповносправні діти в китайському підвалі (а тих хто провинився, вочевидь накачують героїном та відправляють писати сценарії до Легенд Завтрашнього Дня), втім він чудово себе почуває на CW-бі. Багато людей серйозно критикують серіал «Захисники», хоча серіал прекрасний, просто до нього варто ставитись як до кросовера (у Месників сценарій набагато слабший, ніж у Захисників… Але хто тут не любить Месників?). Мені все це здається маніпуляцією, породженою масовою суспільною думкою. Зрозумійте, я зовсім не захищаю погані серіали. Просто хочеться, аби хороші серіали трохи більше хвалили, аби вони мали можливостей більше, ніж погані. Багато хто заслуговує на прощення у мілких погрішностях, а дехто робить все настільки погано – що немає сенсу хвалити там позитив. Я хочу бачити більше хорощих серіалів. А для цього MARVEL пора перестати тиснути на ABC, залишити їх у спокої та знайти іншу платформу для трансляції власних серіалів. Гадаю, багато хто не відмовиться піти шляхом Netflix-у.

Схожі записи