Джим Старлін покинув MARVEL

jim-starlin-thanos-996238-1280x0

Джим Старлін, один із найвідоміших сценаристів та художників комікс-індустрії, творець таких персонажів як Титан Танос, Гамора, Дракс Руйнівник та Майстер Кунг-Фу Шанг-Чі, один з найвпливовіших авторів коміксів кінця минулого століття, прийняв рішення покинути видавництво Marvel.

Чутки про розставання творця з нинішнім роботодавцем гуляв по інтернету вже деякий час, проте не так давно Старлін опублікував пост на своїй сторінці в Facebook, де пролив світло на обставини конфлікту:

«Просто щоб прояснити, Marvel не знімали мене з будь-яких комікс-серій, а лише дали зрозуміти, що вони не зацікавлені давати мені можливість попрацювати над будь-яким з тай-інів до фільмів, або з якоюсь із комікс-серій, що виходять у видавництві зараз. Незважаючи на те, що я наполегливо просив дати мені онгоінг Таноса, це завдання двічі покладали на плечі інших сценаристів, на що видавець Marvel має повне право».

Однак, за словами автора, причиною його відходу стало не це, а конфлікт з одним з редакторів – Томом Брівуртом:

«Що мене дійсно обурило, і стало причиною утриматися від будь-якої подальшої роботи з Marvel, так це рішення Тома Брівурта затвердити сценарій для поточного онгоінга Таноса, який майже нічим не відрізнявся від тієї історії про Таноса, над якою я і Алан Девіс працювали для Тома останній рік , в рамках нашої трилогії графічних романів. У Тома на руках були 200 сторінок сценарію і 100 сторінок олівцевих начерків зроблених нами, коли він дав зелене світло дивно схожому сюжетові іншого автора. Онгоінг піде в друк раніше, ніж наша трилогія. Я не хочу зіпсувати кому-небудь враження від цих двох історій, так що не буду перераховувати всі моменти, які здалися мені однаковими».

Читайте також: 10 неочікуваних фактів про Титана Таноса.

За словами Старліна, рішення було прийнято не відразу і йому передували спроби Джима розібратися в ситуації з редактором, поведінка якого стало вирішальним фактором для його звільнення:

«Спочатку Том просто заперечив затвердження ним сценарію. Коли це виявилося брехнею, він заявив, що схожість між двома сценаріями була відсутня. Після, коли і це не спрацювало, він став розповідати про випадковість цих подій. Поки він тягнув час, придумуючи виправдання, пройшов цілий місяць і команда онгоінга Таноса виконала вже занадто велику роботу з малюнком, щоб можна було щось змінити. На жаль, для мене. Так що я прийняв рішення піти з компанії.

До речі, звичайно, Marvel Entertainment ставилися до мене з великою повагою і щедрістю. До них у мене претензій немає»

.

Не дивлячись на слова про відсутність претензій до компанії, був і інший випадок, коли Старлін не схвально відгукувався про Marvel. Раніше в цьому році письменник заявив, що отримав велику суму за появу створеного ним КДБіста у фільмі «Бетмен проти Супермена: На Зорі Справедливості», ніж за всі екранні втілення створених ним для Marvel персонажів.

Нам лише залишається побажати Джиму удачі в його майбутніх творчих починаннях і чекати, коли в лютому на прилавках з’явиться остання написана ним для видавництва Marvel історія – «Thanos: The Infinity Siblings».

А найближчий фільм з його персонажами, в числі котрих й Божевільний Титан Танос – «Месники: Війна Нескінченності» – з’явиться на екранах українських кінотеатрів вже 3-го травня 2018-ого року.

Схожі записи