Які касові збори очікують Війну Нескінченності?

1 березня 2018
10-cosas-que-tienen-en-comun-864x400_c1.jpg (50.64 Kb)

Свіжу ОФІЦІЙНУ інформацію про касові збори фільму "Месники: Війна Нескінченності" читайте ТУТ.

Месники: Війна Нескінченності – рекордно дорогий фільм. Тому, очевидно, що творці очікують що й прибутки картина принесе колосальні. Але наскільки окупить себе «Війна Нескінченності»? Давайте вдамось до простої математики, аби відповісти на це непросте питання.

З одного боку все здається максимально зрозумілим. Навколо фільму зібрався такий ажіотаж, що важко уявити його провал. Провал – це так, уявити важко. Але на ділі все не так просто, як в солодких мріях. Ми вже якось писали про «рентабельність» фільмів та те, як варто «приблизно» враховувати прибуток картини, на прикладі «Ліги Справедливості» (детальніше за ЦИМ посиланням), але дозволю собі повторитись.

Цитата:
"Стандартна ставка кінотеатрів складає 60% від вартості квитка, свого часу в німецької мережі кінотеатрів був навіть судовий процес із MARVEL, котрі хотіли віддати кінотеатрам лише 40% від вартості кожного квитка під час показу фільму «Месники: Ера Альтрона»."

Тобто в середньому всі касові збори потрібно ділити на 2, аби зрозуміти що там «зібрали» творці картини. А тоді вже віднімати вартість фільму. Для прикладу, та ж «Ера Альтрона» зібрала в світовому прокаті 1,4 мільярди доларів при бюджеті 250 мільйонів. Тобто для творців фільм зібрав приблизно 700 мільйонів, а прибутки склали приблизні 450 мільйонів. Фільм виявився більш ніж рентабельним. Але, як бачите, все трішки не так, як виглядає на перший погляд. Адже прибуток півтора мільярди та пів мільярда – різниця очевидна. Навіщо я це все пишу? Аби дати відповідь на запитання, яких касових зборів очікує студія MARVEL та Disney?

Аби бути настільки ж прибутковими у відсотковому співвідношені, фільмові «Месники: Війна Нескінченності» потрібно буде зібрати в кінотеатрах світу понад 2,5 мільярди доларів. Це астрономічна сума. Але чи така недосяжна? Насправді був один фільм, котрий досягнув такого результату та ще кілька, котрі наблизились достатньо.

Для початку я скажу, що не братиму у розрахунок фільм «Титанік», котрий в загальномі прокаті зібрав 2,187 мільярди доларів, адже касові збори сумувались, а в прокат фільм виходив цілі три рази (1997, 2012 та 2017). Але найуспішніший фільм в історії (без врахування інфляції) – це «Аватар» Джеймса Кемерона. І хоча він теж отримував повторний прокат у 2010-му, все ж тоді він зібрав всього 32 мільйони. Тож скільки зібрав «Аватар» у 2009-му? 2,787 мільярди доларів! І я гадаю, що це саме та сума, на котру в ідеалі розраховують боси MARVEL та Disney.

Насправді, аби стати фінансово успішним, фільмові достатньо зібрати 2 мільярди доларів, тоді фільм все одно заробить близько 500 мільйонів, це теж буде фінансовий успіх. Для мінімального прибутку фільмові все ж вистачить тих же 1,5 мільярда, але тоді прибуток буде наскільки низьким, що про майбутнє таких дорогих фільмів можна буде забути ще не на один рік. Хоча й фільм себе, в принципі, окупить. Але якщо касові збори фільму «Месники: Війна Нескінченності» сягнуть цифр «Аватара», що повністю можливо, враховуючи ажіотаж, картина заробить мільярд доларів.

Варто також пам’ятати, що той же «Аватар» Кемерона все ж мав кошторис удвічі менший, ніж «Війна Нескінченності», а отже і прибутки фільму були вищими. І це саме та причина, чому я гадаю, що MARVEL орієнтуватимуться як мінімум на їхні касові збори. Адже до сьогодні не було аналогу настільки дорогому фільмові, а при такому бюджеті не можна розраховувати на мінімум, але й залишатись в рамках реалізму теж необхідно. Можливо хтось навіть чекає на рекордні 3 мільярди? Хтозна.

Сподіваюсь ця публікація була для вас цікавою і читалась досить легко. Не знаю, наскільки мені вдалось подати матеріал у легкій, повітряній формі.

Автор: Сергій Мельник
Цікаве відео на нашому каналі: