MARVEL та DC: Ідучи пліч-о-пліч (частина третя)

marvel-vs-dc-1

Для тих хто пропустив – ЧАСТИНА ДРУГА.

“Часи змінюються” співав Боб Ділан, а разом із часами змінюються і комікси. Лео Броуді якось сказав, що зміни до жанру приходять тоді, коли аудиторія скаже “це надто наївна форма того, що ми хочемо бачити. Покажіть нам щось більше”. Аудиторія сказала, комікси відізвались. Так почався Бронзовий Вік коміксів!

Бронзовий вік

marvel_vs_dc_3

Комікси срібного, а особливо золотого віку сьогодні було б читати дуже складно. Вони дуже відрізнялись від сьогоднішніх. Якщо комікси срібного віку тільки починали ставати схожими на сьогоднішні, показуючи нам простуваті, проте чимось цікаві, сюжетні лінії, то комікси Золотого віку були в основному комедійною бутафорією.

Повернемось трішки назад у часі. 1954 року була створена асоціація Comics Code Authority, котра слідкувала за тим, щоб в коміксах не було насилля, сексуальної тематики, алкоголю чи інших речей, котрі матусі, купуючи графічні новели, не бажали щоб їх син читав. Але в марш за В’єтнамською Війною у США з’явились борці за свободу – Хіппі, і дух свободи захопив країну коміксів. Тож обидві студії почали потрохи плювати на заборони, адже чого тепер хотів читач?

1971 рік. Стен Лі першим вирішив увійти в гру, агресивно схопити читача та крикнути йому в обличчя: такого ти ще ніде не читав! Тож вийшов комікс про Людину Павука, котрий освітлював проблему наркотиків, звичайно, показуючи речовини в ну-дуже негативному світлі. Слідом за генієм Стена спохватились і DC створивши персонажа Спіді, помічника Зеленої Стріли, котрий був героїно-залежним наркоманом. Комікси отримали неймовірно позитивні відгуки від читачів, а те, що наркотики були висвітлені в негативному світлі призвели до того, що Comics Code Authority, котрі раніше вбили б ідею на корені, зробили вигляд, ніби нічого й не було. Тож студії могли тепер просто не звертати на цензуру увагу, реалізуючи найсміливіши ідеї.

Почався бронзовий вік коміксів. Час коміксів, що порушують серйозну тематику. Почали з’являтись чорношкірі персонажі, такі як Люк Кейдж та Сокіл, Залізна Людина ставав алкоголіком, а Бетмен по тихому перестав бути веселим детективом, і навіть почав вбивати ворогів. Смерть, наркотики, секс були всюди. Якщо ваш друг скаже, що комікси для дітей – розкажіть їм про комікси бронзового віку, такі як Хранителі Алана Мура.

MARVEL були на коні, тож DC мали діяти рішуче. Вони переманили до себе Джека Кірбі, легенду комікс-індустрії, котрий вирівняв ситуацію. Марвел знову їх догнали, реалізувавши ідею продажу коміксів в спеціалізованих магазинах, а не лише в газетних кіосках. А в подальшому, й взагалі, MARVEL пережили ледь не найкраще своє десятиліття, як в творчому плані, так і в фінансовому.

Що сталось?

Джим Шутер, котрий прийшов на місце головного редактора, навів свої порядки, котрі підняли компанію на небачені до того висоти. Головне – він дав зелене світло амбіційним та талановитим авторам. Кріс Клермонт та Джон Бірн відродили популярність Людей Ікс так само, як заново вдихнув життя в Тора Уолт Сімонсон. А Френк Міллер, справжня легенда, зробив Зірвиголову (Шибайголова, Daredevil) найпопулярнішим персонажем у США в ті роки. Саме завдяки Міллеру ви побачили серіал від Netflix у такому вигляді, адже саме таким емоційно наповненим був Зірвиголова Міллера, котрий змінив характер персонажа, та перетворив історію в похмуре та жорстку історію про неповносправного героя в надмірно жорстокому світі.

MARVEL набули неймовірної популярності, тоді як DC плелись позаду, лише іноді зрівнюючись із конкурентом. Дійшло навіть до того, що на початку 80-х президент DC comics запропонував MARVEL comics викупити всіх їхніх персонажів, але МАРВЕЛ відмовились, не побачивши перспективи в Бетмені. Іронічно, чи не так?

Пізніше, в кінці вісімдесятих, Алан Мур створив Хранителів під егідою DC comics, а також переманили до себе Френка Міллера, автора чудової серії Людини Без страху, про якого ми писали вище, аби той створив для них культовий комікс «Повернення Темного Лицаря».

Схожі записи