Анігіляція [Що почитати?]

gotg_phyla

Навіть якщо ви не читали комікси від слова «взагалі», ви чули про таку відому сюжетну арку як «Громадянська Війна». Як мінімум завдяки однойменному фільмі братів Руссо. Багато хто читав цей комікс, ще більше людей знайомились із його сюжетом через різноманітні короткі описи, ну і, безумовно, всі «щось та й чули». А от із сюжетом, про котрий мова ітиме в цій статті, знайомі далеко не всі. Хоча, я впевнений, що слово ви чули. Анігіляція Кіта Гіфена.

Історія кросоверу дуже епічна, тож, на випадок, якщо ви раптом забажаєте її прочитати, я не розповідатиму весь сюжет через «страх спойлерів», зачіпатиму лише пролог та перший випуск. Звичайно, як і будь який інший глобальний сюжет, цей не обійшовся без всяких «сторонніх» коміксів, прив’язаних до сюжету Анігіляції. Але такими збоченнями вже займайтесь на власний страх та ризик.

Історія починається із космічної в’язниці Кілн, крізь котру проривається невідома сила – як вже могли здогадатись ті, хто знайомий із коміксами Marvel – це армія Анігілуса, потужного створіння із Негативної Зони. Його флот знищує все на своєму шляху не залишаючи поранених, не залишаючи нічого на своєму шляху. Невдовзі їх помічає Корпус Нова, до котрих войовничий флот тримає курс. На Ксандарі (який в коміксах відрізняється від того, що ви бачили у фільмі «Вартові Галактики», але суть залишається та ж), за збігом обставин, також присутній Дракс Руйнівник та його супутниця. Так чи інакше – зіткнення невідворотне. Члени корпусу Нова та армія Анігілуса вступають в смертельну битву. І, незважаючи на закони жанру, Нова програють. Ба навіть більше, Ксандар знищують вщент. Зі всього корпусу виживає лише один його член – Річард Райдер. Опісля цього події вже перестрибують через певний час, котрий і можна відслідкувати за «сторонніми» історіями з інших коміксів.

Вже відчули масштаб та епічність? А це лише пролог, та й той далеко не весь.

Пройшло шість місяців від дня початку Анігіляції. “Хвиля Анігіляції” добралась до імперій Крі та Скруллів. Нова, Річард Райдер, останній Космічний поліцейський, очолює повстання проти “Хвилі” – армії Анігілуса. Його другий номер – Стар Лорд, Пітер Квіл. Колись він був легендою, але сьогодні… Він відмовляється про це говорити. Саме звідси і можна починати справжню історію, в котрій цим двом командирам доведеться приймати важкі рішення. Наприклад, загинуть сотні, чи тисячі? Рятувати своїх, чи наносити удар по них разом із ворогом? І чи матиме це значення, коли в справу увійдуть сутності куди більш могутні? А ще ходять чутки, що Анігілус вбив Галактуса. Які шанси в боротьбі проти такого монстра, котрому сама Леді Смерть підтасовує карти?

Окрім вищеназваних в історії беруть участь такі відомі персонажі, як Гамора, Танос, Ронан, Суперскрулл, Галактус та його Герольди (минулі в тому числі, такі як Зоряний Пил та Червоний Спектр), Квазар та багато інших. Хто на яких позиціях, які цілі переслідують та яку роль грають у сюжеті я говорити не буду, бо тут багато що розкривається вже після першого випуску, а я не хочу нікому псувати інтригу.

Як ви вже зрозуміли – це масштабний комікс-сюжет, в котрому переплітаються персонажі, яких разом зібрати на сторінках одного випуску дуже складно. Події тут вражають своєю епічністю космічного масштабу.

Одразу попереджаю, що, якщо ви візьметесь за сюжет від самого початку – прологу – то ви зустрінетесь із «такою собі» мальовкою Скотта Коллінза. Починаючи з другого випуску за олівець береться Андреа Дівіто. В той же момент картинка стає все більш стрункою і, здається, із кожним коміксом перетворюється в максимально приємну оку панораму. До речі, обкладинки до «Анігіляції» теж малював Дівіто. Також вам можуть бути знайомі такі його роботи як «Дім М», «Юні Месники» чи «Світова Війна Халка: Люди Ікс».

Звичайно, ви могли вже бути знайомими як з Анігілусом, так і з цим сюжетом. Взагалі, із самим Анігілусом, певне, знайомі всі фанати «Фантастичної 4». А от «Анігіляція» знайома радше «фанатам-олдфагам». Сьогодні Marvel намагається переплюнути себе кожного разу, коли на горизонті маячить новий фільм. А маячить їх багацько, еге-ж? Тож в потоці «загальної епічності» Анігіляція трохи потонула, хоча читачі її досі люблять, а самі автори ще кілька років опісля намагались виїжджати на популярності сюжету та «малювали» чергові сиквели. Хоча, про них ми говорити не будемо, бо говорити нема про що.

Звичайно, «Анігіляція» – це не ідеальний комікс. Як ідеальною не була й «Громадянська Війна», «Війна Нескінченності» чи «Секретна Імперія». Тут вам і «роялі в кущах» ховаються, та й будь який глобальний сюжет завжди страждає від отих «сторонніх» коміксів. Але це саме той сюжет, котрий зміг вразити читача, а головне – нагадати, якими захопливими бувають епічні космічні баталії. А ще я маю невелику підозру, що вже не так багато часу залишилось до якої-не-якої екранізації… Але це лише підозри, не ставтесь до них надто серйозно.

Саме через все вищесказане я й раджу комікс до прочитання тим, хто ще з ним не знайомий. Звичайно, якщо ви ще ніколи не читали комікси – може бути не просто увірватись в щось таке «людне» на повному ходу. Втім, воно того варте.

Схожі записи